40. Kocaeli Rallisi’nin startını Tahir Büyükakın verdi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ülke çapında kıymetli bir spor faaliyetine daha konut sahipliği yapıyor. Bu yıl Kocaeli’de 40’ıncısı düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası 6 ayak yarışları start aldı. Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası önünde düzenlenen açılış seremonisinde startı Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın verdi.

40. KOCAELİ RALLİSİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde Türkiye Araba Sporları Federasyonu ve Kocaeli Araba Spor Kulübü tarafından ICRYPEX ana sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. Ayak yarışı olan ve bu yıl 40’ncısı düzenlenen Kocaeli Rallisi başladı. Açılış seremonisinde konuşan ve Kocaeli’nin sporun başşehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Kocaeli’de yıllardır bu heyecanı daima birlikte yaşıyoruz. Kocaeli, sporun her alanında farkını gösteriyor. Büyük bir uğraşla çalışıyoruz. Sporun başşehri olma yolunda kararlı adımlarla ilerliyoruz. Bugün startını verdiğiniz Kocaeli Rallisi bunlarında biri. 59 araba ve 118 atlet toplam uzunluğu 113,54 kilometre olan 9 toprak özel etapta yarışacak. Tüm vatandaşlarımızı yarışa davet ediyorum. Atletlere muvaffakiyetler diliyorum” tabirini kullandı.

59 ARABA, 118 ATLET YARIŞACAK

Kocaeli’de nefesleri kesecek ralli tertibi 9-10 Aralık tarihlerinde İzmit-Kandıra-Derince ilçeleri hudutları içerisindeki yarışlarla yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Kocaeli Araba Sporları Derneği (KOSDER) iş birliğinde düzenlenen, araba sporlarının en kıymetli spor tertipleri ortasında yer alan rallide 59 araba ve 118 sportmen toplam uzunluğu 353 kilometre olan 9 özel etapta uğraş edecek.

ÖDÜL MERASİMİ İZMİT KENT MEYDANI’NDA

Ralli merkezi ve servis alanı olarak eski İnterteks Otopark alanı kullanılacak. Tertibin birinci günü Kulfallı Çakmaklar ve Toylar etaplarının ikişer sefer geçilmesinin akabinde seyirci özel etabı ile sona erecek. Takımlar yarın sabah saat 09.30’da direksiyon başına geçerek İshakçılar ve Teksen etaplarını geçecek. 14.00’ten itibaren İzmit Kent Meydanı’nda ödül merasimi düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir