AK Parti’nin Ankara ilçe adayları açıklandı

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da AK Parti Ankara İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mahallî siyasetin yanı sıra ana gündem ve muhalefetin tavırlarına da göndermelerde bulundu.

ERDOĞAN’DAN MUHALEFET ELEŞTİRİSİ

AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında vizyoner projelere kıymet veren öteki siyasi yapıların olmadığını söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin ülkeye hizmet etmek namına varlık gösteremediğini, kentleri ihmal ettiğini söyledi. “Seçim öncesi ne dedilerse iş başına gelince tam karşıtını yaptılar” diyerek muhalefete yüklenen Erdoğan, tahlil hariç her şeyi yaptıklarını kaydetti. Erdoğan, Türkiye’nin en büyük üç büyükşehirinde temel atmama merasimleriyle övünen, esersiz ve hizmetsiz harcanan yıllardan kelam ettiklerini belirterek, milletin bunun hesabını 31 Mart’ta sandıkta soracağını kaydetti.

Konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediye Lider adayı Turgut Altınok’a farklı parantez açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Keçiören’de yazdığı hizmet destanı ile tarihe geçen Turgut Altınok kardeşimizin büyükşehirdeki projeleri sayesinde Ankara’nın altın çağına gireceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Salondaki iştirakçilerden da kelam alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir ses verelim ki 81 vilayetimizden duyulsun” diyerek, “Türkiye Yüzyılı kentleri için hazır mıyız? Türkiye Yüzyılı kentleri için kararlı mıyız? Türkiye Yüzyılı kentleri için kapı kapı dolaşmaya, bayan, genç, erkek var mıyız? Seçim gecesi Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyuyor muyuz? Büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu açıyor muyuz? Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi son nefesimize kadar daim eylesin diyorum” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ANKARA İLÇE ADAYLARI NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Ankara’nın Gölbaşı, Ayaş, Polatlı, Kalecik ve Etimesgut ilçelerinde MHP adayları ile seçime girecek Cumhur İttifakı’nın öteki 20 ilçedeki AK Parti adaylarını Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Turgut Altınok ve parti kurmaylarıyla birlikte tek tek sahneye çağırarak tanıttı.

Akyurt: Hilal Ayık

Altındağ: Veysel Tiryaki

AYAŞ: Mehmet Kirazdibi

Bala: Ahmet Buran

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Duhan Kalkan

Çubuk: Baki Demirbaş

Elmadağ: Eyüp Tekiner

ETİMESGUT: Enver Demirel

Evren: Hüsamettin Ünsal

GÖLBAŞI: Ramazan Şimşek

Güdül: Muzaffer Yalçın

Haymana: Özdemir Turgut

KALECİK:

Kahraman Kazan: Serhat Oğuz

Keçiören: Zafer Çoktan

Kızılcahamam: Süleyman Acar

Mamak: Asım Balcı

Nallıhan: İsmail Öntaş

POLATLI:

Pursaklar: Ertuğrul Çetin

Sincan: Murat Ercan

Şereflikoçhisar: Memiş Çelik

Yenimahalle: Abdulkadir Aydoğan

Not:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir