AKP’li Aydemir: Hiç olmazsa terör mevzusunda bir arada olalım

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Beyoğlu’ndaki terör saldırısına ait, “Hiç olmazsa terör konusunda bir ortada olalım. Canlar gidiyor, aileler paramparça oluyor. Buna karşın ‘Buradan bir şey devşirebilir miyiz?’ diye düşünüyorlar” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, altılı masanın İstanbul’daki terör saldırısına ait halini eleştirdi. “Saldırının gerisinde PKK’nın bulunduğunun açık olmasına karşın kimi siyasetçilerin, diğer niyet varmış üzere ‘edepsizce açıklamalar yaptığını'” söyleyen Aydemir, “Böyle bir şey olur mu? Siyaseten çıkar elde edebilmek için hakikatleri aykırı yüz ediyorlar. Yazıklar olsun” diye konuştu.

Altılı masanın terör saldırısını kınayan ortak bildiri yayımladığını söz eden Aydemir, şöyle konuştu:

“Açıklamada ‘PKK/PYD’ sözü yok. ‘Terörü kınıyoruz…’ Meğer aşikar oldu ki ardında PKK/PYD var, neden ismini geçirmiyorsunuz? ‘HDP’yi korkuturuz, küstürürüz…’ Sadece o değil, bombayı patlatan teröristin ABD’nin Suriye’deki kamplarında eğitildiğine yönelik bilgiler var. Sanki ABD’yi küstürmeme korkusu nedeniyle mi yoksa daha evvel ‘PYD’yi terör örgütü olarak görmüyoruz’ diyen Kılıçdaroğlu’nu masadan refüze etmemek için mi bildiride PKK/PYD’nin ismi geçmiyor? Bu yapıdan bu ülkeye, millete yarar gelir mi? Asla gelmez. Bunların bu ikircikli hali millet tarafından da nefretle karşılanıyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir