AKP’li Şeker: Sigara ve alkol ile mücadele ilköğretimde başlatılmalı

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Sigara ve alkol ile gayret ilköğretimde başlatılmalı. Öğrencilere ve velilere yönelik uzman bireylerce daha fazla seminerler düzenlenmeli” dedi.

Şeker, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, aile içinde ortaya çıkan sorunlar ve süratle gelişen bilişim imkanlarının, gençlerin unsur tuzağına düşmesini kolaylaştırdığını kaydetti. İnsan hayatını ve sıhhatini olumsuz etkileyen alkol ile tüm makûs alışkanlıklardan uzak durmak gerektiğini vurgulayan Şeker, alkolün yalnızca kullanan kişinin kendisine değil bu kişinin etrafına de büyük ziyan verdiğini söz etti.

Bakanlıkların Yeşilay ile imzaladığı ‘Türkiye Bağımlılıkla Çaba Protokolü’nü önemsediğini belirten Şeker, alkolün ve makûs alışkanlıkların zararlarından korunmak için herkese farklı başka misyonlar düştüğünü söyledi.

“Sigara ve alkol ile gayret ilköğretimde başlatılmalı”

Yapılan araştırmaların alkol kullanımının küçük yaşlara kadar düştüğünü gösterdiğini belirten Şeker, şu tekliflerde bulundu:

“Sigara ve alkol ile uğraş ilköğretimde başlatılmalı. Öğrencilere ve velilere yönelik uzman bireylerce daha fazla seminerler düzenlenmeli. Birinci ve ortaöğretim müfredatlarına alkol ve makûs alışkanlıklarla çaba bahisleri konulmalı. Alkol ve Uyuşturucu Husus Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi olan AMATEM’ler ve Çocuk ve Ergen Husus Bağımlılığı Tedavi Merkezleri olan ÇEMATEM’ler desteklenmeli, sayıları çoğaltılmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir