ATA AÖF online bütünleme sınavları saat kaçta başlayacak? Sınava katılım nasıl sağlanacak? (ATA AÖF e-sınav katılım ekranı)

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi akademik takviminin muhakkak olmasıyla birlikte imtihanın saati ve uygulanış biçimiyle ilgili sorular gündeme geldi. Fakülte’ye kayıtlı olan öğrenciler, https://esinav.ataaof.edu.tr/ adresini kullanarak e-sınava iştirak sağlayabilecek.

ATA AÖF E-SINAV SİSTEMİ İÇİN TIKLAYIN

ATA AÖF İMTİHANLARI SAAT KAÇTA?

Online Bütünleme İmtihan Sistemi 15 – 18 Haziran 2023 tarihleri ortasında, her gün 17.00 ile 22.00 saatleri ortasında erişime açık olacak. İmtihan sistemine https://esinav.ataaof.edu.tr/ adresi kullanılarak giriş yapılabilecek. Öğrencilerin anılan tarih aralığında, hangi gün hangi derslerin imtihanına girebileceklerini gösteren ayrıntılı imtihan programı Fakülte web sayfasında yer almaktadır.

Sınav sürecinde, sorumlu olduğunuz ders/derslere ilişkin sınavlarınızı, yalnızca anılan ders/derslerin imtihan programında yer aldığı gün 17.00 ile 22.00 saatleri ortasında sisteme girerek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat belirtilen saat aralığının sonlarına kalmanızın yoğunluk nedeni ile temas problemlerine yol açabileceğini göz önünde bulundurmanız değer arz etmektedir.

BÜTÜNLEME İMTİHANINA İŞTİRAK NASIL SAĞLANIR?

Her bir ders için 20 sorudan oluşan imtihanın oturum mühleti 30 dakikadır. İmtihan ekranında yer alan sayaçtan kalan sınav sürenizi takip edebilirsiniz. Sınavı başlattıktan sonra 30 dakikalık müddetiniz başlar ve rastgele bir nedenden ötürü imtihandan çıksanız dahi 30 dakikalık imtihan mühleti azalmaya devam eder. Bu müddet içerisinde “SINAVI BİTİR” butonuna tıklamazsanız, 30 dakika tamamlandığında seçili yanıtlarınız sisteme otomatik olarak gönderilir ve imtihan oturumunuz sonlandırılır.

İmtihanda karşılık verdiğiniz yahut boş bıraktığınız sorulara tekrar geri dönmeniz engellenmiştir. Bir soruyu cevapladıktan ya da “Boş Bırak” seçeneğini işaretledikten sonra “Sonraki” butonunu kullanarak bir sonraki soruya geçiş yapabilirsiniz.

Oturum mühleti (30 dakika) içerisinde rastgele bir sorun ile müsabakanız durumunda (elektrik/internet kesintisi, tarayıcının kapanması vb.), oturum müddeti bitmeden birebir imtihanın oturumuna tekrar girerek kalan sürenizi kullanabilirsiniz. Lakin 30 dakikadan sonra yahut “SINAVI BİTİR” butonuna tıkladığınızda sınavınız tamamlanmış olur ve imtihana tekrar giremezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir