Ayyüce Türkeş Taş’tan MHP’ye ‘Sinan Ateş’ tepkisi: Babamın kemikleri sızlıyor

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, eski Dava Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in Ankara’da suikast sonucu öldürülmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. MHP’ye tenkitlerde bulunan Taş, “Bu cinayet, bana nazaran Türkiye’nin gelmiş olduğu dehşetli noktayı gözler önüne sermektedir. Babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor” tabirlerini kullandı.

Babasının mevt yıldönümü hasebiyle Önemli Gazete’de bir yazı kaleme alan Taş, “Bu cinayet, bana nazaran Türkiye’nin gelmiş olduğu vahim noktayı gözler önüne sermektedir” dedi.

‘SÖZÜN BİTTİĞİ YER’

Suikastla ilgili olarak MHP’yi işaret eden Taş yazısında, “Ankara’nın göbeğinde, en güvenlikli olan yerde, gündüzün ortasında, gözler önünde koskoca Dava Ocakları’nın eski lideri katlediliyor. Ne acıdır ki, bu katliamın destekçilerinin de Türkiye’nin sigortası olan MHP’nin faal üyeleri olduğuna dair bir sürü ispat, doküman ortaya çıkıyor lakin MHP’den bu katliam ile ilgili tek bir açıklama ya da hareket gelmezken, bu destekçiler hala korunuyor. Hatta, hakkında katliama karışan kişiyi apaçık korumak ile ilgili bir sürü tez olan MHP milletvekili şahıs, 14 Mayıs seçimlerinde aday adayıyım diye toplumsal medyada bir sürü fotoğraf yayınlıyor. Ve bu olay hiç yaşanmamış üzere hayatlarına devam ediyorlar. Kelamın bittiği yer…” sözlerini kullandı.

Taş yazısının devamında şunları kaydetti:

“Hukukun üstünlüğünü her şeyin üstünde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… O parti içinde bulunan herkes zirveden tırnağa bu şuurla hareket etmelidir. Bunun hesabını vermekten olur da bu dünyada kurtulma imkânı bulsalar bile, Ahirette bulamayacaklardır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir