Bahçeşehir Koleji, Sinan Atalay ile yola devam dedi

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Lideri Hüseyin Yücel, baş antrenör Sinan Atalay’ın 1 yıl daha ekibin başında yer alacağını kulüp idare konseyinin da iştirakiyle yapılan imza merasiminde basına duyurdu. Karşılıklı imzaların atıldığı merasimde Hüseyin Yücel ve Sinan Atalay, kadronun bu sezonki maksatlarını de belirledi.

Bahçeşehir Koleji, geçtiğimiz dönem koç Erhan Ernak ile yolların ayrılmasının akabinde kulüpte iki dönemdir yardımcı antrenörlük vazifesini sürdüren Sinan Atalay kadronun başına geçerek dönemi tamamladı. Koç değişikliği sonrası dönemi düzgün bir ivmeyle bitiren Bahçeşehir Koleji, Basketbol Muhteşem Ligi’nde dönemi 13 galibiyetle dokuzuncu sırada, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de döneme Son 16 kümelerinde veda etti.

Fiba Europe Cup’ta gayret edeceğiz

Kulüp lideri Hüseyin Yücel, “Sinan hocamız iki yıldır ailemizin içinde kulübümüzü ve grubumuzun dinamiklerini çok düzgün biliyor. Geçen dönem ekibin başına geldikten sonra yakaladığı muvaffakiyet ivmesiyle yeteneklerini ve muvaffakiyetini herkese göstermiş oldu. Bu yıl Bahçeşehir Koleji olarak şampiyonluk kupasını ülkemize getirdiğimiz FIBA Europe Cup’ta tekrar gayret etmeye koçumuzla karar verdik. İnanıyorum ki kupa bir kere daha ülkemize gelecek. Basketbol Harika Liginde de amacımız yarı finale kalmaktır” dedi.

“Çok çalışmak, amaçlar için çaba etmek!”

2023-2024 döneminde da kadronun baş antrenörlük vazifesini üstlenen Sinan Atalay, “Öncelikle liderimize ve Bahçeşehir ailesine bana güvendikleri ve inandıkları için teşekkür ederim. Geçen dönem yakaladığımız ivmeyi daha üste taşımayı hedefliyoruz. Bu dönem da kupasını gururla kaldırdığımız FIBA Europe Cup’ta uğraş edecek olmaktan ötürü heyecanlıyım. Çok çalışacak, gayemiz olan başta FIBA Europe Cup’ı tekrar ülkemize getirmek için gayret edeceğiz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir