Başkan Bilgin seçim çalışmalarına başladı

Sivas (İGFA) – 31 Mart’ta yapılacak olan lokal seçimler için AK Parti’den tekrar aday olan mevcut Belediye Lideri Hilmi Alım, adaylık çalışmalarının startını verdi. Yağmura karşın büyük bir kalabalık tarafından meşaleler, tezahüratlar ve sevgi şovları ile karşılanan Alım, “Gönül belediyeciliği şiarıyla çıktığımız millete hizmet yolunda, durmak yok yola devam diyoruz” şeklide konuştu.

Törene Lider Hilmi Bilgin’in yanı sıra TBMM AK Parti Küme Lideri Abdullah Güler, Sivas Milletvekili Hakan Aksu, AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Lideri Burak Kuruçay, Bayan Kolları Lideri İstek Polat, Gençlik Kolları Lideri Fatih Sakarya ve teşkilat mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Milletvekili Hakan Aksu, “AK Parti’nin kurulma serüveni birinci evvel lokal idarelerdeki başarısıyla olmuştur. 1994-1998 yılları ortasında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığındaki başarısı daha sonra onu Başbakan akabinde Cumhurbaşkanlığı’na taşımıştır. Partimiz Sivas’ımıza büyük yatırımlar yapmıştır. Bilhassa son beş yılda Hilmi Lider Başkanlığındaki belediye idaremiz kentimize tahminen 20 yılda kazandırılamayacak yapıtları kazandırmıştır. Belediyecilik hizmetleri ile bir arada gönül belediyeciliği yaparak halkın içinde, sizlerin yanında olarak kentin nabzını devamlı tutmuştur. Bu muvaffakiyetlerinin sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tekrar Belediye Lider Adayı olarak ilan edilmiştir. Ak Parti Teşkilatları olarak bundan evvelki 17 seçimde partimizi nasıl temsil etmişsek Başta Sivas Belediye Başkanlığı olmak üzere 16 ilçe ve 7 beldemizde güçlü bir halde ses verip Cumhurbaşkanımızın yüzünü yere eğdirmeyeceğiz.” dedi.

Ardından kelam alan AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, “Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Sayın Belediye Liderimiz Hilmi Alım tekrar belediye lider adayımızdır. İyi uğurlu olsun, daima birlikte ona sahip çıkarak oyumuzu artırıp inşallah yine Belediye Lideri yapacağız Hilmi Liderimizi. İyi olsun.” tabirlerini kullandı.

Belediye Lideri Hilmi Alım ise “Bundan 5 yıl evvel 5 Aralık’ta sizlerle bir ortaya geldiğimizde kelama şöyle başlamıştık, ‘Ben gelmedim arbede için, benim işim sevgi için, dostun konutu gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.” 5 yıl boyunca bu kentte gönüller yaptık, gönüller kazandık, kazanmaya da devam edeceğiz. Bugün tekrar yola revan oluyoruz. Bizi biz yapan kentimize, hoş memleketimize bir kere daha hizmet etmek için, aziz milletimizden yetki istemek üzere alanlara çıkıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak bir seçim bittikten sonra alana çıkan ve alandan asla ayrılmayan, milletin belirlediği gündemden öbür iş konuşmayan, algı değil hizmet, algı değil eser üreten, manipilasyonlara ve polemiklere müsaade vermeden yalnızca işini yapan bir takım olarak 5 yıl vazife yaptık. İnşallah 5 yıl daha bu kenti Türkiye Yüzyılı’na götürecek yapıtları daima birlikte inşa edeceğiz. 5 yıl evvel milletimize hangi kelamı verdiysek o kelamı yapmanın gururuyla ve onuruyla bir defa daha sizlerin karşısındayız.” halinde konuştu.

Yapılan hizmet projelere vurgu yapan Lider Alım, “Sivaslılar yapmış olduğumuz alt geçitlerden, üst geçitlerden, açmış olduğumuz parklardan, bahçelerden, millet bahçelerinden, Sivas’a kıymet katan bulvarlardan geçerken aslında bunları görüyor. AK takımlar olarak biz hiçbir vakit kısa vadeli gayeler peşinde koşmadık, koşmayacağız. Biz her daim günü kurtarmanın değil, kentin geleceğini şekillendirmenin sıkıntısında olduk, misyon süremiz boyunca da dedikodulara, polemiklere değil, yalnızca gayeye odaklanarak çalıştık. Önceliğimiz her daim millet oldu, memleket oldu, hizmet ve eser siyaseti oldu. Biz kendini değil kentini düşünen, laf değil proje üreten, bakarız değil yaparız diyen, mazeret değil tahlil peşinde koşan, kendi hayatını değil halkının hayatını kolaylaştıran, kibirle değil tevazu ile içtenlikle hareket eden bir anlayışla siyaseti hayırda ve hizmette yarış olarak gören bir takımız. Hangi pozisyonda bulunursak bulunalım birer AK Parti neferi olarak hepimizin gayesi ülkemize kentimize ve milletimize aşkla hizmet etmektir. Niyet hayr, akıbet hayr diyerek çıktığımız yolda tıpkı ihlasla, birebir içtenlikle yola bir sefer daha daima birlikte revan oluyoruz. Biz er meydanında kelamı kavi olan, halka hizmet atlasında izi olan, hakikat yaya ok olan bir takım olarak 31 Mart’ta bir sefer daha milletimize eser vermeye, hizmet etmeye talibiz.” dedi.

Yaklaşan seçimlere de vurgu yapan Alım, “Seçimlerin sandıktan evvel gönüllerde ve zihinlerde kazanıldığını çok âlâ biliyoruz. Gönül kazanmanın hayır dua almanın yolunun da daima birlikte milletimizin sıkıntısıyla dertelenmek olduğunu biliyor ve bu emelle sizlerle bir sefer daha yola revan oluyoruz. Bizler seçim kampanyamız boyunca tüm takımlarımızla ve teşkilatımızla birlikte tertemiz bir lisan kullanacağız, asla polemiğe girmeyeceğiz. Kimse bizi kendi kısır gündemlerinin içine çekemeyecek, memlekete ceketini asacak çivisi olmayanları muhatap dahi almayacağız. Biz AK takımlar olarak Sivas’a kıymet katan kentimizi Türkiye Yüzyılı’na taşıyacak projelerimizi konuşacağız. Her vakit dediğimiz üzere parolamız, az laf çok iş olacak ve kendi ismimize konuşacak eserler inşa etmeye devam edeceğiz. Sevgi ve hürmet lisanı kutlu seyahatimizin temeli olacak. Zira biz gönül adamıyız, bütün gönüllere talibiz gönül kazanmanın yolunun da millete dokunmak olduğunu çok yeterli biliyoruz.” diye konuştu.

Son olarak konuşan TBMM AK Parti Küme Lideri ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler ise “Burası Selçuklu’nun başşehri. Bizim medeniyet değerlerimizde iki yer çok kıymetlidir. Birisi konutumuz, oburu de konutumuzun bulunduğu kentimiz. Biz Sivas’ta bir ekosistem üreteceğiz. Üniversitesiyle, sıhhat hizmetleri ile eğitim hizmetleri ile kültür hizmetleri ile onun çok değerli bir kesimi olan belediye hizmetleri ile… Sivas 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçları ile kararını verdi. Allah’ın müsaadesiyle çok kısa bir müddet içerisinde Sivas Anadolu’nun parlayan bir yıldızı, marka kent olacak, bunun kelamını veriyoruz. Belediye Lider Adayımız Hilmi Liderle birlikte tüm takımlarımızla Sivas’ı marka kent yapma noktasında 31 Mart’ta Cumhurbaşkanımıza arz edeceğimiz, sandıkları patlatacağımız, en yüksek oy oranına ulaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir