Başkan Gürün Düğerek’teki Altyapı ve Kültürel Çalışmaları Yerinde İnceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe’nin Düğerek Mahallesinde devam eden kanalizasyon projesini ve Menteşe Belediyesi’ne bağışladığı Hafız Mehmet Gürün Evinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Muğla’nın birçok farklı noktasında yapımı tamamlanan altyapı yatırımlarına her geçen gün yenilerini ekleyen Büyükşehir Belediyesi özellikle kanalizasyon hattının bulunmadığı bölgelerde projelerini hayata geçiriyor. Başta Bodrum, Fethiye, Milas gibi ilçelerde hayata geçirilen dev alt yapı yatırımlarının yanı sıra Menteşe’nin Düğerek Mahallesi’nde de kanalizasyon projesi hızla devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bölgede devam eden çalışmaları yerinde incelerken ayrıca dedesinden miras kalan ve Muğla’nın kültür mirasına katkı sağlaması için Menteşe Belediyesine bağışladığı Hafız Gürün evindeki yenileme çalışmalarını inceledi.

Kanalizasyon Hattının 4 Bin Metresi Tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri Düğerek Mahallesinde ilk etapta yaklaşık 15 Milyon TL’ye mal olacak ve 13 bin kişiye hizmet verecek olan 8 bin 750 metrelik kanalizasyon hat çalışmasını sürdürüyor. Proje kapsamında hattın 4 bin metrelik kısmı tamamlanırken 515 adet parsel bağlantısının 165’i yapıldı. Düğerek Mahallesi’nde oluşan atık su mahalleye yakın olan Muğla Atık Su Arıtma Tesisine iletilerek arıtılacak ve arıtılan su yeşil alan sulamasında kullanılacak.

Başkan Gürün’den Dede Evine Ziyaret

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Düğerek’te dedesinden kalma eski Muğla evini kente kültürel bir katkı sunmak adına Menteşe Belediyesine bağışlamıştı. Menteşe Belediyesi tarafından evde restorasyon çalışması başlatılırken Başkan Gürün, çalışmaları yerinde inceledi. Devam eden yenileme çalışmalarının ardından Hafız Mehmet Gürün evi Kültür evi olarak vatandaşların ziyaretine açılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir