Beşiktaş’tan MHK Başkanı Lale Orta’ya teşekkür: ‘Açık sözlü ve cesur’

Beşiktaş, geçtiğimiz hafta oynanan derbi maçta Fenerbahçe’nin 51’inci dakikada Arda Güler ile kazandığı durumun penaltı olmadığını tabir eden Merkez Hakem Heyeti (MHK) Lideri Lale Orta’ya resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla teşekkür etti.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, “2 Nisan’da oynanan Fenerbahçe maçına neden manuel olarak atandıkları hala anlaşılamayan orta hakem ile VAR hakeminin ortaklaşa oluşturdukları penaltı kararının gerçek olmadığı bütün futbol kamuoyunun mutabık kaldığı bir mevzudur. Bu konunun Merkez Hakem Konseyi Lideri Sayın Prof. Dr. Lale Orta tarafından kamuoyunun önünde açık yüreklilikle kabul edilmiş olması takdire şayandır” denildi.

‘TFF’NİN TÜM YETKİLİLERİNE SİRAYET ETMESİNİ DİLİYORUZ’

AA’nın aktardığına nazaran açıklamada, şu sözler de yer aldı:

“Cumhuriyetimizin 100. yılında, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün her uygun ve hoş şeyin kaynağı olarak gördüğü bayanlarımızın yüreğine çok âlâ bir örnek teşkil eden bu davranışı nedeniyle Sayın Prof. Dr. Lale Orta hanımefendiye tebriklerimizi kamuoyu önünde söz etmeyi bir misyon kabul ediyoruz. Hanımefendinin açık kelamlı ve yavuz davranışının devamlılık kazanarak TFF’nin tüm heyetlerine ve yetkililerine sirayet etmesini umuyor ve diliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir