Binali Yıldırım’ın çocuklarının Kızılay’da ne işi var?

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, TV 5 yayınında konuştu. Arama kurtarma çalışmalarının devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Davutoğlu, enkaz kaldırma çalışmalarını eleştirdi. “Orada tahminen de hala canlar var nasıl enkaz kaldırıyorsunuz? Enkazı kaldıracağım diye insan cesetleri parçalanacak bu yanlış” diye konuştu.

Karar’ın aktardığına nazaran AFAD ve Kızılay’la ilgili tartışmalara da değinen “Deprem bölgelerine 100’e yakın tır gönderdik el koydular. İstekli misyon yapmak isteyenlerin önünü kapattılar” diyen Ahmet Davutoğlu, ‘akraba kayırmacılığı’ eleştirerek şunları söyledi:

“Ne işi var Binali Yıldırım’ın çocuklarının Kızılay’ın başında? Bakanın eniştesinin AFAD’ın genel müdürlüğünde?

Kızılay’da benden sonraki başbakanın kızının, oğlunun, damadının ne işi var? Hangi nitelikleriyle Kızılay’ın üst seviye vazifelerine geldiler? Etraf Şehircilik Bakanı’nın eniştesinin hangi niteliği vardı da hangi afet planlamasında çalıştı da AFAD’da genel müdürlüğe geldi? Bunlar bu kurumları arpalık üzere görüyorlar, zati beni öfkelendiren şey bu.

Bunlar devleti kendilerine verilen bir emanet üzere görmediler. Kendi mülkleri üzere gördüler. Kızılay, AFAD, sivil toplum kuruluşlarını mülk edindiler, her birine birer komiser atadı Erdoğan.

İlim Yayma Vakfı en esaslı kuruşlarımızdan, ne işi var Erdoğan’ın oğlunun İlim Yayma’nın başında. Hangi ilmi vasfı ile orada bulunuyor? Ne işi var Binali Yıldırım’ın çocuklarının Kızılay’ın başında? Hangi Kızılay faaliyeti münasebetiyle orada bulunuyor? Bir tanesi de değil. Gelini, oğlu, bütan akrabaları… Zira; orada rant var, statü var, milletin parasıyla saltanat sürmek var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir