Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Cohen ile bir araya geldi

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Maraş merkezli zelzelelerin akabinde Türkiye’ye ziyarette bulundu. Cohen ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptıkları görüşmenin akabinde ortak basın toplantısı düzenledi.

AA’nın aktardığına nazaran, ziyaretinin maksadının sarsıntıların akabinde İsrail’in Türkiye ile dayanışmasını göstermek, bu ortada da ikili bağları ele alma fırsatı olduğunu belirten Cohen, “Bu alakalar son bir yıl içinde nitekim çok daha düzgün bir noktaya geldi. İsrail hükümeti ve İsrail halkı ismine en içten başsağlığı dileklerimizi ve dayanak vaatlerimizi iletmek istiyorum” dedi.

‘YARDIMLARA DEVAM EDECEĞİZ’

Cohen, sarsıntılardan etkilenen herkese takviyelerini sunmaya çalışacaklarını belirterek, “Geçen yüzyıl içinde yaşanan en büyük felaketlerden biri bu” dedi. İnsani yardımın siyasi hiçbir hududu olmadığının altını çizen Cohen, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye ve Türk halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu, bu sıkıntı günlerde dayanışmaya devam edeceğimizi bir defa daha söz etmek istiyorum. Ve biz elimizden gelen her türlü yardımı sağlayarak yalnızca gereksinimi olanlara şu anda değil, gelecekte de yardıma devam edeceğimizi söz etmek istiyorum zira anladığım kadarıyla önümüzdeki meseleler sahiden son derece büyük.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir