ÇYDD Kayseri’den 10 Kasım mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
ÇYDD Kayseri Şubesi’nden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi; Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ortamızdan fiziken ayrılışının 85. yıl dönümünde, büyük bir hürmet, hasret ve bağlılıkla anıyoruz. Atatürk’ü yaşatmanın ihtilal ve unsurlarını korumak ve yaşatmakla mümkün olduğunu çok yeterli biliyoruz.

Atatürk’ün ihtilal ve unsurları 100 yıllık Cumhuriyetimizin temel ve özgün kıymetleridir. Bu bedeller, ülkemizi çağdaş medeniyetler düzeyine taşımak için çıktığımız yolda en değerli gücümüz ve mirasımızdır. ÇYDD ailesi olarak, bu mirasa sahip çıkacak ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Atatürk prensipleri ışığında çalışmalarımıza devam ederek tüm paydaşlarımız ile birlikte hedeflediğimiz çağdaşlık düzeyine ulaşacağız.

Büyük Atatürk’ün mirası; sırf yurdumuz için değil öbür uluslar ve dünya barışı için de büyük bir değere sahiptir. Bugün çok daha net bir halde anlaşılıyor ki komşu devletler ortasında aslolan barış ve dayanışmadır. Komşu devletlerin iç meselelerine öteki devletlerce karışılması meselelerin daha da büyümesine ve bölgeselleşmesine neden olmaktadır. Atatürk, ülkemizin komşu devletleriyle 1930’larda kurduğu Balkan ve Sadabad Antlaşmaları ile ülkemizde ve bölgemizde barışın nasıl sağlanabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu saygın vizyon ve siyaset, devlet yöneticilerine en uygun örnektir.

Başta laiklik olmak üzere Cumhuriyetimizin kazanımları, bölgemizde bağımsız ve barış içinde yaşamamızın temel garantisidir. Tarih bilimi göstermektedir ki büyük Atatürk’ün 100 yıl evvel belirlediği yol ve gösterdiği amaç, geçerliliğini hala devam ettirmektedir. Bu eşsiz vizyonu Atatürk’ü kozmik bir önder yapmaktadır.

Büyük Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış’’ unsuru ve siyaseti bugünkü global meseleler için temel tahlildir.

Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği; Atatürk’ün, eğitimli nesillerin yetişmesine verdiği kıymetin farkındadır ve bu uğurda bütün imkanlarıyla çalışmaya devam edecektir. Büyük Atatürk’ün gösterdiği gayeye, efsane Genel Liderimiz Türkan Saylan’ın izinde ilerlemeye devam edecektir. Büyük liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir