Defne Samyeli: Yasal süreç Derin’in rızasına bağlı

DEFNE Samyeli’nin küçük kızı Derin Talu’nun, sevgilisi Emircan Şahin’den şiddet gördüğü argüman edildi. Samyeli şiddet haberlerinin basına yansımasının akabinde toplumsal medyada açıklama yaptı. 19 yaşındaki kızının erkek arkadaşı tarafından darp edildiğini doğrulayan Defne Samyeli şu sözleri kullandı: “Kızım Derin Talu’nun, Emircan Şahin tarafından darp edildiğine dair haber doğrudur. Ailemizi çok derinden sarsan bu olay sonrası bir anne olarak benim için en değerlisi çocuğumun ruhsal ve fizikî sıhhati. Süreci bu hassasiyetle geçirmeye uğraş ediyoruz. Şiddetin hiçbir türlüsü tolere edilemez. Bayana, çocuğa, rastgele bir canlıya şiddetin karşısında olmak, onunla en kuvvetli biçimde gayret etmek birey olarak her birimizin sorumluluğu. Şiddeti yok sayıp tolere edip halı altına süpürdükçe bir sonraki çocuğumuzun, kardeşimizin hayatını tehlikeye atıyoruz.”

YASAL SÜREÇ DERİN’İN İSTEĞİNE BAĞLI
Defne Samyeli, Emircan Şahin hakkında yasal sürecin başlayıp başlamayacağına kızının karar vereceğini de lisana getirdi: “Emircan Şahin hakkındaki yasal sürecin başlatılması kızımın isteğine bağlı bir mevzu. Ben onun iradesine paralel olarak bunun şahsen takipçisi olacağım. Kamuoyundan ve kıymetli basın mensubu arkadaşlarımdan ricam, bu süreci kızımın rastgele bir soru ve yorumla yıpratılmadan geçirmesi. Yıpratılmasın ki erkekler tarafından şiddete maruz bırakılan ünlü ünsüz bütün kızlarımız, bayanlarımız, basında da ikinci bir mağduriyete uğrama korkusu olmadan haklarını arayabilsinler. Gereken bütün açıklamaları ben yapacağım.”

Ben müsaade etmem
Geçtiğimiz haftalarda DEFNE Samyeli’nin büyük kızı Deren Talu’nun da ayrıldığı sevgilisi Baran Tınaz’dan şiddet gördüğü öne sürülmüştü.

Bu sav hem Deren Talu hem de Baran Tınaz tarafından yalanlandı. Defne Samyeli de bahisle ilgili “Yok o denli bir şey. Baran o denli bir şey yapmaz ve buna ben müsaade etmem” açıklamasını yaptı. Bu argümanın çabucak akabinde Derin Talu’nun erkek arkadaşı tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir