Emekli vatandaş ekonomiye isyan etti: 4 bin 800 TL maaş veriyorlar, 4 bin TL kira alıyorlar, ne yapacağım arkadaş bana bir şey söylesin birisi

Sokak röportajında konuşan emekli vatandaş, iktisattan isyan etti. Vatandaş, “Eşimi sevmesem, intihar edeceğim. Bana 4 bin 800 TL maaş veriyorlar, 4 bin TL kira alıyorlar. Oraya gidiyorum yaşlısın, buraya gidiyorum yaşlısın. Ne yapayım; soygun bilmem, hırsızlık bilmem, öbür bir şey bilmem. Hiç bir ticaret yapamıyorum. Ne yapacağım teneke toplayacağım kimse müsaade vermiyor. Ne yapacağım arkadaş bana bir şey söylesin birisi. Benim üzere milyonlarca insan var. Nereye gitsem yaşlısın diyorlar çalıştırmıyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum” dedi.

Kendine Muhabir isimli YouTube kanalında yayınlanan sokak röportajında emekli bir vatandaşın ekonomik kasvetler yaşadığını anlattığı anlar dikkat çekti. Toplumsal medya hesabında paylaşılan görüntü gündem oldu.

“Nereye gitsem yaşlısın diyorlar çalıştırmıyorlar”

“Eşimi sevmesem intihar etmek istiyorum” diyen vatandaş röportajda şunları söyledi:

“Ben emekliyim, 4 bin 800 TL maaş alıyorum. 4 bin TL konut kirası veriyorum. Şu anda intihar etmeyi düşünüyorum lakin eşimi sevmesem, Allah kahretsin intihar edeceğim. Bu mu adalet, bu mu dünya bu mu hakikat, bu mu gerçek. Bu mu din, bu mu İslamiyet.  Elektrik, su aldı başını gitti. Karımın karşısında ‘itim’ diyemiyorum. Haklı bayan. Bana 4 bin 800 TL maaş veriyorlar, 4 bin TL kira alıyorlar. Çıkmasan 50 tane avukat üstümde. Telefonu açayım sana tekrar 4-5 tane avukat var. Benim ne yapmam lazım. Ben TIR sürücüsüyüm. Yaşım doldu diye ehliyetimi aldılar. Çalışamıyorum. Oraya gidiyorum yaşlısın, buraya gidiyorum yaşlısın. Ne yapayım; soygun bilmem, hırsızlık bilmem, diğer bir şey bilmem. Hiç bir ticaret yapamıyorum. Ne yapacağım teneke toplayacağım kimse müsaade vermiyor. Ne yapacağım arkadaş bana bir şey söylesin birisi. Benim üzere milyonlarca insan var. Nereye gitsem yaşlısın diyorlar çalıştırmıyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum.”

                     

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir