Erdoğan’dan Arınç’a: Hep aynı hikaye, niye sürekli konuşuyor

AK Parti’de çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan merkez yürütme konseyi toplantısında seçim tarihi gündeme geldi.

Toplantıda Bülent Arınç’ın ‘seçim ertelensin’ talebi de gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Arınç’a açıklamaları nedeniyle reaksiyon göstererek, “Her seferinde birebir öykü. Neden daima konuşuyor?” dediği de öğrenildi.

İktidara yakın Hürriyet gazetesinden Ebru Karatosun’un haberine nazaran, toplantıda seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılması durumunda seçmen listelerinin hazırlanması, zelzele bölgelerinde nasıl oy kullanacağı üzere mevzular da konuşuldu. Yüksek Seçim Şurası kararları çerçevesinde konteynerlerde oy kullanılamaması nedeniyle bu bahiste atılacak adımlar da MYK’da masaya yatırıldı.

BAHÇELİ İLE DEĞERLENDİRECEK

Şu an resmi seçim tarihi olan 18 Haziran’ın hac periyodu olması nedeniyle yaklaşık 100 bin kişinin oy kullanamayacağı, muhtemel ikinci cinsin da Kurban Bayramı’na denk gelmesi de tartışıldı. Erdoğan’ın mevzuyu MHP başkanı Devlet Bahçeli ile değerlendireceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti küme başkanvekilleriyle bugün İstanbul’da Meclis çalışmaları ve seçim başta olmak üzere birçok mevzuyu değerlendireceği bir toplantı da yapacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir