Erdoğan’ın bir hayali daha gerçek oluyor! Yüzde 65’i tamamlandı

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Kuyulu Mahallesi’nde 140 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 1 milyar 200 milyon liraya mal olacak, 1299 yatak kapasiteli hastanenin inşaatında çalışmalar tüm süratiyle sürüyor.

İl Sıhhat Müdürü Osman Açıkgöz, AA muhabirine, inşatta şu anda 900 kişinin çalıştığını, bu sayının yılbaşından sonra 1200’e çıkacağını belirtti.

Çalışmaların planlanan formda gittiğini ve planlandığı müddette teslim alınacağını vurgulayan Açıkgöz, şöyle konuştu:

“Hastaneyi önümüzdeki yılın ikinci yarısında hizmete sokmayı planlıyoruz. Kimi teknik alanları neredeyse hazır durumda. Kaba inşaatının ocak ayı prestijiyle bitirilmesi planlanıyor. Aydın Kent Hastanesi kimi birincilere de tahminen vesile olacak. Bunlardan bir tanesi glütensiz mutfağının olması. Bizim bildiğimiz kadarıyla birinci kere bir kent hastanesinde dizayn etabında çölyak hastaları için dizayn edilmiş bir mutfak mevcut. Tıpkı vakitte tıbbi donanım açısından bakılacak olursa da brakiterapiden hiperbarik oksijen tedavi alanlarına, onkoloji merkezinden kalp merkezlerine kadar son derece donanımlı tıbbi merkezleri de barındıracak.”

GÜNLÜK 20 BİN HASTAYA HİZMET VERECEK

Açıkgöz, hastanenin günlük yaklaşık 20 bin hastaya hizmet vermesinin öngörüldüğüne dikkati çekerek şöyle devam etti:

“Sağlık çalışanlarıyla bir arada yaklaşık 30 bin kişilik trafiğin olacağını öngörüyoruz. Değerli bahislerden bir başkası de Aydın’ın milletlerarası sıhhat destinasyonları içerisinde değerli bir yeri var. Bununla ilgili planlarımızı ve eğitimlerimizi de bir taraftan yapıyoruz. Sıhhat turizmiyle ilgili altyapıyı da bu hastanemizde gerçekleştirmiş olacağız.”

Hastanenin yüzde 65’inin tamamlandığını kaydeden Açıkgöz, “Süreçle ilgili hiçbir sorunumuz yok, gerek mali akış gerekse de hastanenin dizaynıyla ilgili.” dedi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir