Fenerbahçe’de İsmail Kartal’ın imza töreninde Ali Koç’tan Arda Güler açıklaması: “Fenerbahçe’de kalmak istemiyor”

Fenerbahçe’de teknik yöneticilik vazifesine getirilen İsmail Kartal, lider Ali Koç’un da katıldığı merasimle kontrat imzaladı.

Düzenlenen imza merasiminde İsmail Kartal ve Ali Koç açıklamalarda bulundu. Lider Ali Koç, Arda Güler’in transferine dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte yapılan açıklamalar;

ALİ KOÇ: TOTEM DE DİYEBİLİRSİNİZ

İmza törenimizi Samandıra’da yapmak istedik. Totem de diyebilirsiniz. Hocamımızın neredeyse tüm vaktinizi geçirdiği yerde yapmak istedik.

Hocamız, kutsal ziyaretinden sonra Türkiye’ye ayak bastığından beri bir dakikasını boş geçirmiyor. Futbolculuk olarak 10 yıl hizmet etmiş, 103 gollü takımda yer alan, 8.5 yıl teknik misyonlarda yer alan, 52 maçta 2.21 puan ortalamasıyla fevkalade bir performans sergileyen, 2014-2015’teki hain taarruzda kadromuzu ayakta tutabilen, topluluğumuzun son derece değerli bir evladı olan İsmail Kartal hocamızla yeni bir serüvene başlamak için huzurlarınızdayız.

MUTLULUK DUYUYORUZ

Yollarımızın bir kere daha kesişeceğini söylemiştik. Yeni bir devir daha başlıyor. Karakteriyle takdir toplayan, topluluğun evladı, yeni teknik yöneticimiz İsmail Kartal’ı ortamızda görmekten memnunluk duyuyoruz

HOCAMIZA DAHA EVVEL SÖYLEMİŞTİK

Hocamız sıkıntı koşullarda hiçbir beklentisi olmadan, pazarlık yapmadan kendisini vazifeye çağırdığımız vakit, elini taşın altına koydu. Birkaç hafta kadro oturana kadar zahmetli sonuçlar aldık. Sistemi oturttuktan sonra da harikulâde bir performansla kadrosu ikinci yaptı. Birkaç hafta daha olsa tahminen de şampiyon olacaktır. Lakin hocamıza vazifeye çağırdığımız zaman ‘Dünya çapında bir teknik yönetici ile görüşüyoruz hocam, sen de bunu bilesin’ dedik. Jorge Jesus’u getirdik ve 1 yıllık sözleşme yaptık. Dönem sonu karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Kendisine de teşekkür ediyorum. Hocamızın Fenerbahçe DNA’sına yakışır bir futbol anlayışı ile kadromuzu yöneteceğinden kuşkumuz yok. Geçmişte de gördüğümüz üzere…

TRANSFER AÇIKLAMASI

Ryan Kent transferi daha evvel tamamlanmıştı. Hocamıza bir liste sunduk. Onun başındaki şablona da çok uydu. Umarım yakın vakitte başlatacağız. Biz tez ediyoruz lakin Avrupa’da transferlerin birinci günleri. Kimse tez etmiyor. Herkes şu an tok satıcı. Fırsatları test ediyoruz. Kuvvetli 2-3 ismi takımımıza katmak istiyoruz. Hocamıza vereceğimiz en büyük dayanak, transferdeki beklentisine karşılık verebilmek.

SEFERBERLİK İLAN ETMELİYİZ

Takımımıza inanmalarını, sarılmalarını, rakip ve hakemler üzerinde uygun bir baskı kurabilmelerinin ne kadar değerli olduğunu anlamalıyız. Bu dönem seferberlik ilan etmeliyiz. Sıkı sıkıya sarılmalıyız.

İSMAİL KARTAL: DUYGUSAL ANLAR YAŞADIM

Geçen sene ayrılık sürecinden sonra bir veda merasimi yapıldı. Ülkemizin dört yanından hoş geri bildirimler aldık. Son 1 yılda yaşadıklarını anlatamam. Çok duygusal anlar yaşadım. Gittiğim yerlerdek gördüğüm sevgiyi anlatamam. Liderimiz ‘Yeniden İsmail Kartal yollarımız kesişebilir’ demişti. Şu an yine beraberiz. Son 1 yılda Avrupa’daki ekipleri yakından takip ettik. Türkiye’deki tüm maçları yakından takip ettik. İki haftada bir arkadaşlarımızla lig ortalamalarını değerlendirdik. Zira işimiz bu. Trendi takip etmemiz gerekiyor.

FENERBAHÇE TARAFTARINA ÇAĞRI

Beni misyona layık misyon liderimize ve yöneticilerimize teşekkür ederim. 9 yıl oldu, şampiyon olmak istiyoruz. Bütün kupalara talip olmak istiyoruz. Fenerbahçe’nin 9 yılda yaşadığı kadar, bugün neyi farklı yapacağımız çok değerli. Topluluğun beklentisinin farkındayım. Birlik olursak, dönemi en hoş halde bitireceğiz. Grubumla bu yola baş koydum. Bu topluluk ne kadar güçlü olduğunu tekrar hatırlayacak. Büyük Fenerbahçe taraftarına çağrımdır. Biz ekip olarak ateşi yaktık, sıra sizde. Allah’ın müsaadesiyle bu sene şampiyonuz. Fenerbahçe bizim, Fenerbahçe hepimizin.

TRANSFERLER ÇABUCAK OLMUYOR

Transfer çalışmalarını merak ediyorsunuz. Taraftarın keyifli olacağı, kadroya katkı yapacağına inandığımız çok değerli transfer ataklarımız var. Bu transferler çabucak olmuyor. Birçok problemle uğraşıyoruz. Bir de Araplar girdi olaya. Ancak kimse merak etmesin. Kimsenin telaşı olmasın. Rusya’daki hazırlık turnuvasının akabinde ortamızdan ayrılacak ve ekibe katılacak oyuncular var. Şu an kadroda çok müspet bir hava var. Bunu dönem sonuna kadar götürüp şampiyon olmak istiyoruz.

SAVUNMA, ORTA SAHA VE ATAK TAKVİYESİ

Savunmaya, orta alana ve atak çizgisine oyuncular alacağız. İdare, bana fevkalade bir takviye veriyor. Gruba yararı olacak oyuncular için ağırlaşıyoruz. Yalnızca bir oyuncu değil, B ve C planlarını da yapıyoruz.

YABANCI KALECİ TRANSFERİ OLACAK MI?

Kalecilerimiz devam ediyor. Altay Bayındır’ın sakatlığı geçti. Moral ve motivasyonu yerinde. Bu süreci liderimizle yakından takip ediyoruz. Gelişmelere nazaran karar vereceğiz. ‘Altay gitsin! Ya da bir kaleci alalım’ üzere bir durum yok. Süreci takip ediyoruz, buna nazaran karar vereceğiz.

İSMAİL KARTAL: ARDA GÜLER İÇİN İYİSİ NE İSE O OLSUN 

Arda Güler çok yetenekli, gelişim içerisinde. Yükselen bir trendi var. Arda Güler, futbol dünyasında kıymetli bir figür. Yurt dışında birkaç kulübün istediği bir gerçek. Arda Güler ve kulüp için güzeli ne ise o olsun. 

ALİ KOÇ’A ZAHA SORUSU

Son derece başarısız derbi ve iç saha performansımız var. İçeride düşme sınırındaki kadrolara puan kaybetmemiz, büyük maçlarda gol atamamamız. Nereden bakarsanız garip bir dönem. Bizim talihimiz mıdır, kısmetimiz midir bilemiyorum. Üçlü sistem çalışmıyor diye Vitor hocamızla yollarımızı ayırmıştık. Süper Lig’de bu sistemin başarılı olmadığını gördük. Hoca seçimimizi de bu istikamette yaptık.

CRESPO AÇIKLAMASI

Crespo, geçen dönem performans olarak biraz düşüktü. Daima oynamadığı için diyebiliriz. Crespo, bizim için çok bedelli. Bir yılı kalan oyuncularla ya kontrat uzatılır ya da satılır. İki alternatifi de kıymetlendiriyoruz. 

“TRANSFERDE BÜTÜN CEPHANEYİ KULLANMAK İSTİYORUZ”

Basında geçen isimler hakkında konuşmama hakkımı kullanmak istiyorum. Transfer konusunda bütün cephaneyi kullanmak istiyoruz. Sponsorlarla 2-3 tane tartışmasız biçimde kaliteyi artıracak oyunculara odaklanmış vaziyetteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir