Fenerbahçe’de Rossi ilk 11’e doğru

Fenerbahçe’de Diego Rossi, Jorge Jesus tarafından ligde daha çok kulübede tercih edilirken, Avrupa Ligi’nde 11’de misyon yaptı. Uruguaylı futbolcu, ligde kulübeden gelmesine karşın son periyotta performansını düzgünce artırdı. 24 yaşındaki oyuncu, Ankaragücü uğraşının akabinde Başakşehir karşısında da sonradan oyuna girip golünü attı. Avrupa Ligi B Kümesi’nde oynanan son AEK Larnaka gayretinde ise Rossi, kadrosuna penaltı kazandırmış lakin Valencia bundan yararlanamamıştı. Jesus, öğrencisinin yükselen formunu ödüllendirmeye hazırlanıyor.

TRAORE&WOOH’U ZORLAYABİLİR

Perşembe günü Rennes ile oynanacak liderlik çabasında yıldız futbolcunun 11’de olması bekleniyor. Portekizli teknik adam, son taktik egzersizde futbolcusuna as ekipte vazife verdi. Jesus’un Rennes önünde Rossi’yi 11’de oynatma planının bir nedeni de rakibin oyun yapısı. Sağ bek Traore’nin daima ileri çıkıp ardında boşluk bırakması, sağ stoperde misyon yapan Wooh’un ise ağır bir oyuncu olması, Rossi’nin bu ikili karşısında avantaj yakalamasını sağlayabilir.

DÜNYA KUPASI ETKİSİ

Diego Rossi’nin son periyotta yükselen performansında Dünya Kupası’nın da tesiri var. 24 yaşındaki oyuncunun en büyük hayallerinden biri, dev turnuvada ülkesinin formasını terletmek. Diego Alonso, Dünya Kupası öncesi açıkladığı 55 kişilik geniş takımda Rossi’ye yer vermişti. Yıldız futbolcu, Fenerbahçe ‘deki performansını yüksek tutarak Uruguay’ın takımında kalıcı olmak istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir