Galatasaray’a kötü haber! Mostafa Mohamed’in parası Domenec Torrent’e…

Nantes, Galatasaray’dan kiraladığı Mostafa Mohamed’in satın alma opsiyonunu kullandığını açıklamıştı. Kiralama sırasında satın alma opsiyonunun 5.7 milyon euro olduğu duyurulmuştu.

Fanatik’in haberine nazaran; Omar Elabdellaoui’nin akabinde Domenec Torrent de sarı-kırmızılı kulübe karşı açtığı davayı kazandı ve 2.6 milyon Euro tazminata hak kazandı. 30 Haziran’a kadar UEFA’ya borçsuzluk kağıdı gönderecek Galatasaray, Mohamed’in satışından gelecek paranın (5.75 milyon Euro) yarısını Torrent’e ödeyecek.

Aslan, transfer yasağı ile karşılaşmamak ismine CAS’ta kaybettiği davalardaki borçlarını haziran ayı içinde kapatacak.

KAP’A AÇIKLANMIŞTI: 5.7 MİLYON EURO OPSİYON

O periyot Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel Futbolcumuz Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla’nın süreksiz transferi konusunda Football Club de Nantes ile muahedeye varılmıştır. Yapılan muahedeye nazaran Football Club de Nantes Kulübü, Şirketimize net 250.000 EUR süreksiz transfer bedeli ödeyecektir. Football Club de Nantes 15 Haziran 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu net 5.750.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir” denilmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir