Güzel yıldızın etekleri hafifçe uçuşunca akıllara hemen o efsane poz geldi

Bu tatlı telaşın sebebi 48 yaşındaki yıldız oyuncunun birinci direktörlük denemesi olan “Flamin’ Hot” sinemasının tanıtım çalışmaları için girdiği ağır koşuşturma. ABD’nin en büyük dijital platformlarından Hulu için çekilen sinema izleyicilerden de eleştirmenlerden de üzücü yorumlar almadan yoluna devam ediyor.

Dünyanın en büyük cips üreticisi şirketlerden birinde kapıcılık yaparken, sonradan markanın en sevilen eserlerinden biri olacak cipsi keşfeden adamın komik öyküsünü anlatan biyografi tipindeki sinema Eva Longoria’nın ismini da oyunculuktan direktörlüğe geçiş yapan Hollywood yıldızları ortasına yazdırdı.

Eva Longoria direktörlüğünü yaptıı yeni sinemanın tanıtımı için New York’taydı: Yıldız ismin giydiği elbise büyük beğeni topladı

Filmin tanıtım etkinliklerinden biri için dün bir defa daha New York’ta uzunluk gösteren Longoria, giydiği şampanya rengi elbiseyle hem nefes kesti hem de efsane yıldız Marilyn Monroe’yu akıllara getirdi. Yaz Bekârı (The Seven Year Itch) sineması için 1954’te, tıpkı Eva Longoria üzere New York sokaklarında tanıtım yapan Monroe’nun bu sırada verdiği pozlar sinema tarihinin en büyük efsanelerinden biri haline geldi.

New York metrosunun çıkışında kolsuz, enseden bağlanan, plili etekli meşhur beyaz elbisesiyle fotoğrafçılara poz veren Marilyn Monroe, üzerinde durduğu havalandırma ızgarasından esen havayla birlikte etekleri uçuşunca tarihin en ikonik fotoğrafları çekilmiş, bu pozlar yıllar boyunca bir efsaneye dönüşmüştü.

Elbise Marilyn Monroe’nun üstteki ikonik pozlarını verirken giydiği elbiseye benzetildi… Üstelik bu fotoğraflar da New York’ta, Marilyn Monroe oynadığı sinemanın tanıtımını yaparken çekilmişti

Eva Longoria elbette fizikî olarak Marilyn Monroe’ya uzaktan yakından hiç benzemiyor. Üstelik usta aktrisin elbisesinin rengi ve modeli de hayli farklı. Ve bilhassa de etek uzunluğunun uzunluğu zati bu cins bir olay yaşanmasına müsaade etmeyecek kadar uzun. Fakat çiçeği burnunda direktör o yürürken plili eteğinin yavaşça sallanması bile akıllara hâlâ, yani elbise giyildikten 70 yıl sonra akıllara birebir anları getirebiliyor. İşte Marilyn Monroe ve yarattığı efsane bu kadar güçlü ve akılda kalıcı…

Longoria son günlerde sık sık Latin kökenli ve üstelik de bayan olmanın bölümdeki zorluklarından dem vuran açıklamalarla gündemde

Eva Longoria, son günlerde yalnızca tanıtım pozlarıyla değil, direktörlüğe el attığından beri yaptığı gözü pek açıklamalarla da gündemde. Meksikalı bir ailenin ABD’de doğan kızı Longoria, kendisi üzere Latin kökenli oyuncuların Hollywood’da daha yeterli temsil edilmesi ve daha güzel yerlere gelmeleri gerektiği konusunda bir müddettir sözcülük yapıyor.

Hollywood’da bir temsil sorunu olduğunu söyleyen Longoria, sinemasında anlattığı öykü için “Bunu benim çekmem şarttı” diyor. Ve uğradığı ayrımcılığı “Kendimi sinemanın kahramanı Richard Montanez üzere hissettiğim çok oldu. Bir sürü şey için sayısız defa ‘Hayır’ karşılığı aldım. Bana ‘Hayır, fikirler senin gibilerden çıkmaz’ dendi. Ya da bayan olduğumu öne sürdüler ve ‘Sen bayansın, sanki direktörlük yapmasan mı?’ dediler.” Kelamlarıyla anlatıyor.

Çiçeği burnunda direktör başrol oyuncularıyla bu türlü poz vermiş

Filminde anlattığı Latin kökenli kahramanın macerasını gerçek ve adil formda anlatmanın bu yüzden kendisi için çok kıymetli olduğunu söyleyen yıldız isim “Meksika kökenli Amerikalıları ekranda her vakit göremiyoruz. O vakit bunu yapacaksak gerçek yapalım” diyen Eva Longoria, bu gayretinin Hollywood’daki temsil sıkıntısının tahliline de katkı sağlamasını umuyor.

“Görmediğiniz şey olamazsınız. Ve Hollywood’da “kahramanların” nasıl görüneceğine yeniden ve kesinlikle Hollywood karar verir. Artık ise elimde bu “kahramanı” yine tanımlama fırsatı var. Üstelik bu kahraman bana benziyor.”

Kökenleri yüzünden yeteneğini kanıtlamak için diğerlerinin iki katı çalışmaktan hiç şikayet etmediğini söyleyen başarılı oyuncu “Size öykülerimizin anlatmaya bedel olduğunu kanıtlayacağım. Bizlerin de düzgün öykü anlatıcıları olduğunu göreceksiniz. Bu, elime geçer geçmez kullanacağım bir fırsattı. Ve sineması çekerek ben de bu fırsatı kıymetlendirmiş oldum” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir