İnegöl’de Aile Okulu Eğitimleri seminerle başladı

BURSA (İGFA) – Bursa’nın İnegöl Belediyesi ve Aile Hayatı Güzelleştirme Derneği (AHİD) ile Dareyne Gençlik Derneği iş birliğinde düzenlenen 8 haftalık Aile Okulu eğitimleri cuma akşamı başladı. 24 Kasım’a kadar her hafta 20.30’da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda yapılacak seminerlerin birincisinde, ilçe halkının da ağır ilgisiyle iştirakçiler adeta salona sığmadı. Her hafta farklı mevzu ve konukların yer alacağı, finalinde ise yapılacak imtihanla 3 çiftin altınla ödüllendirileceği Aile Okulu eğitimlerinin başlangıcı, Şahsî Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın “Bu Çağda Aile Olmak” semineriyle yapıldı.

“KENDİNİZİ VE AİLENİZİ YAKITI İNSAN VE TAŞLAR OLAN CEHENNEM ATEŞİNDEN KORUYUN”

Seminere vatandaşların yanı sıra Belediye Lideri Alper Taban da katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, AHİD Lideri Naci Köseoğlu bir selamlama konuşması yaptı. Köseoğlu, “Aile Okulu eğitimlerimiz bu akşam başlıyor. Rabbim programlarımızı güzel kılsın inşallah. Ey iman edenler, kendinizi ve ailenizi yakıtı insan ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun diyerek yola çıktık. Yola çıktığımız günden beri de ailelerin memnunluğunu, huzurunu, vatana, millete, ümmete yararlı jenerasyonlar yetiştirip sahih evlatlar yetiştirilmesi için anne baba ve çocukların eğitimiyle başlayan derneğimiz 2007 yılından beri hizmet vermektedir. Diriliş ve direniş kalemiz olan ailemizi ve meskenlerimizi, şayet Hira Işık mağarası üzere konutlarımızın bir köşesini zikir ve tefekkür yeri yapamaz isek yuvalarımızı global işgalden koruyamayız. Okçular Zirvesi terk edildiğinde nasıl ki Müslümanlar mağlup olduysa, bugün konutlarımızı bir kuran mektebi, ilim irfan yuvası, ilim, zikir ve tefekkür yeri yapamaz isek dijital dünya, toplumsal medya ve internet meskenlerimizi işgal eder. İşte biz bu hücumlara karşı kendi çağımızda bu yıl 3’üncüsünü tertip ettiğimiz Aile Okuluyla ailenin, çocuklarımızın ne kadar değerli olduğunu anlatmaya uğraş ediyoruz. Burada anlatılacak dersler bir aileyi kurtarmak için çok değerli. Birbirinden değerli hocalarımız gelip burada anlatım yapacaklar” dedi.

Belediye Lideri Alper Taban ise bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen, çok değerli seminerlerin ve hocaların yer aldığı 8 haftalık eğitimlerin bu akşam itibariyle başladığını duyurdu. Taban, “Katılan ve takviye veren herkese çok teşekkür ediyorum. Cenabı Allah’ta buyuruyor; hiç bilenle bilmeyen bir olur mu diye. Münasebetiyle bizler Müslümanız, Cenabı Allah bizlere akıl nimeti verdi. Kuranı kerimde de pek çok ayette aklediniz diye söz ediliyor” diye konuştu.

BU EĞİTİMLERE HERKESİN GEREKSİNİMİ VAR

Yapılan programların yalnızca yeni evlenen yahut evlenecek çiftler için olmadığını, herkesin katılması gerektiğini vurgulayan Lider Alper Taban, “Günümüzde çok kolay ayrılıkların olduğu, evliliklerin çok kolay bitirildiğini görüyoruz. Bu program yalnızca evlenecek çiftler için düzenlenmiş bir program da değil. Bu anlatımlara hepimizin gereksinimi var. Nihayet itibariyle öğrenerek, araştırarak, uzmanlarına danışarak bilmediğimiz mevzuları öğrenebiliriz. Bugün de Sıtkı hocamızı dinleyeceğiz. Ben bu vesileyle hem AHİD ve Dareyn Gençlik Derneğimize hem de siz vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir tane meramımız var, aile hayatını sıkı sıkıya bir ortada tutmak, güçlendirmek. Zuhur eden olayları gördüğümüzde aile hayatının zayıfladığını görüyoruz. Ben çok hoş bir eğitim programı olacağına inanıyorum” tabirlerinde bulundu.

SOSYAL MEDYA VE EKRAN BAĞIMLILIĞI AİLELERİ TEHDİT EDİYOR

Konuşmaların akabinde Ferdî Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan kürsüye çıktı. Yaklaşık 1 saatlik anlatımlarında aile kurumunun kıymetinden anne baba olma ve çocuk yetiştirmeye pek çok hususta bilgiler verdi. Bilhassa toplumsal medya ve ekran bağımlılığının aileyi tehdit ettiğine değinen Aslanhan, bu bahsin hem anne babaları hem de çocukları ve gelecek jenerasyonları tehdit ettiğine vurgu yaptı. Program sonunda Belediye Lideri Alper Taban ve AHİD Derneği Lideri Naci Köseoğlu, Sıtkı Aslanhan’a gecenin anısına ikram takdimi gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir