İş yerinde öldürülen Hülya toprağa verildi, eşi her yerde aranıyor

Olay, evvelki gün saat 00.30 sıralarında, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi’nde meydana geldi. Ayakkabı nakış atölyesi sahibi Hülya Şellavcı Y.’ye ulaşamayan yakınları, kendisine ilişkin iş yerine gitti. Yakınları, Hülya Şellavcı Y.’yi kanlar içerisinde hareketsiz bulunca, 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat takımının yaptığı denetimde, Hülya Şellavcı Y.’nin tabancayla başından vurularak öldürüldüğü belirlendi. Hülya Şellavcı Y.’nin cesedi, yapılan inceleme sonrası, otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis takımlarının cinayet şüphelisi olarak Hülya Şellavcı Y.’nin boşanma davası açtığı, ikinci eşi Kaffar Y.’yi aradığı, şimdi bulunamadığı bildirildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Hülya Şellavcı Y.’nin kendisi üzere 2 çocuğu olan Kaffar Y. ile 6 ay evvel evlendiği, bir müddettir başka yaşayan çiftin boşanma kademesinde olduğu bildirildi. Hülya Şellavcı Y.’nin tehdit edildiği gerekçesiyle hakkında 4 sefer cürüm duyurusunda bulunduğu Kaffar Y. için uzaklaştırma kararı aldırdığı tabir edildi.

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Hülya Şellavcı Y. için bugün öğlen namazının akabinde cenaze namazı kılındı. Cenazeye, Hülya Şellavcı Y.’nin oğlu Bartu Uthan, kızı Buse Aktürk ve damadı Ensar Aktürk’ün yanı sıra çok sayıda akrabası katıldı. Şellavcı’nın gözü yaşlı oğlu ve kızının, yakınlarının dayanağıyla zahmetle ayakta durabildiği görüldü. Hülya Şellavcı Y.’nin cenazesi, namazın kılınmasının ve helallik alınmasının akabinde, Paşaköprü Mezarlığı’na defnedildi. Cenazede Bartu Uthan ile kardeşi Buse Aktürk, birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü.

EŞİNİ BALTAYLA ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN YARGILANMIŞ

Gözyaşlarını tutamayan Hülya Şellavcı Y.’nin damadı Ensar Aktürk, olayla ilgili ihmal olduğunu öne sürerek, “Katil şimdi yakalanamadı, kaçıyor. Görenlere, duyanlara muhtaçlığımız var. Herkesin yardımını bekliyoruz. Bizler de tehdit altındayız, konutumuzda kalamıyoruz. Vazifesini yapmayanlar, ihmal edenler var. Elimizden geleni yaptık korumak için ancak bize kimse yardımcı olmadı. Hala gereğince arama yaptıklarını düşünmüyorum, hala polise biz bir şeyleri hatırlatıp baskı yapmaya çalışıyoruz. Yalnızca damadı olarak değil, avukatı olarak da çok uğraştım ancak yararlı olamadım. Bu şahsın sabıkası var. Almanya’da, eski eşini baltayla öldürmeye teşebbüsten yargılanmış, 7 yıl yatmış. Bu adam bir psikopat. Fakat savcılar, bunlara bakmadılar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir