İspanya basını: Hükümet Fenerbahçe’yi cezalandırdı

Kayseri Vilayet Güvenlik Konseyi tarafından alınan karar mucibince Kayserispor-Fenerbahçe maçına sarı-lacivertli taraftarlar alınmayacak. Spor dünyasından karara reaksiyonlar gelmeye devam ederken, İspanyol basınından Mundo Deportivo da kararı internet sitesinde haberleştirdi.

Mundo Deportivo’dan yapılan haberde, “Türk hükümeti Fenerbahçe’yi cezalandırdı” başlığı atıldı.

Cumhuriyet’in derlediği haberde, “İstanbul grubunun taraftarlarına, zelzele faciasında idaresi eleştirdikleri için bu cumartesi oynanacak olan Kayserispor maçına katılmaları yasaklandı” tabirleri yer aldı.

Öte yandan haberde şu sözler yer aldı:

“Fenerbahçe taraftarları, 25 Şubat’ta İstanbul’da Konyaspor ile oynanan maçta Türk hükümetinin istifası için sloganlar attı, zelzelelerin akabinde uyum eksikliğini ve makûs idaresini eleştirdi. Fenerbahçe taraftarları sloganlarına, pazar günü depremzede çocuklar için binlerce oyuncak toplayarak hükümetin istifasını isteyen Beşiktaş taraftarları eklendi. Protestoların akabinde kimi Beşiktaş taraftarları gözaltına alınırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müttefiki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) başkanı Devlet Bahçeli, protestoların devam etmesi halinde maçların seyircisiz oynanması davetinde bulundu. 20 yıldır iktidarda olan Erdoğan, mayıs ayında ülkede şimdiye kadar yaklaşık 45.000 kişinin vefatına neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzelelerin idaresinin kritik bir rol oynayacağı cumhurbaşkanlığı seçimleriyle karşı karşıya.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir