Jorge Jesus: Zaman zaman sinirli gözüküyorum

Spor Toto Muhteşem Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe, MKE Ankaragücü’nü deplasmanda 3-0 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe teknik yöneticisi Jorge Jesus, “3-0’lık skora baktığınız vakit rahat bir galibiyet üzere görünüyor ancak rahat bir galibiyet olmadı. Maçın birinci yarım saati istikrarlıydı. Rakibimiz bizi kendi yarı alanımıza hapsetti. Lakin defansif tertibimizde kuvvetliydi. 2-0’lık skoru yakaladık” diye konuştu.

Talepkar bir teknik yönetici olduğunu vurgulayan Jesus, “Zaman vakit yedek kulübesinde hudutlu gözüküyorum. Oyuncular pozisyonel bir yanılgı yaptıysa sinirlenebiliyorum. Belirttiğim üzere taktiksel olarak daima güzel olmalarını istiyorum. Onlar da benim ne istediğimi anladıkça daha düzgüne gidiyorlar. Benim için kıymetli olan oyuncuları hem ferdi manada geliştirebilmek hem de kolektif olarak geliştirmek” tabirlerini kullandı.

“Henrique süratli olsaydı dünyanın en yeterli savunmacılarından biri olurdu”

Gustavo Henrique ve Crespo’ya ait soruyu yanıtlayan Jesus, “Henrique, birinci geldiğinde adaptasyon manasında zorluklar yaşadı. O Flamengo’da tertipli olarak oynamıyordu. O denli olsaydı almamız bu kadar kolay olmazdı. Alanda görüyoruz ki o büyük bir oyuncu. Onun her şeyi âlâ değil. Mesela süratli değil. O denli olsaydı dünyanın en düzgün savunmacılarından biri olurdu. Performansını üzerine koyarak gösteriyor. Crespo da son maçlarda uygun oynuyor. Crespo ve Gustavo’nun benim dediklerimi anlaması daha kolay oluyor. Tıpkı lisanı konuşuyor olmamız bu işi kolaylaştırıyor. Portekiz Ulusal Takımı’nda onun (Crespo) konumunda uygun oyuncular oynuyor. Portekiz ulusal grubunda oynamak sıkıntı kolay değil. Lakin Crespo da gelişiyor” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir