Ketçap yiyerek hayatta kalmıştı… Firma tekne hediye edecek

Yaklaşık bir ay denizde mahsur kaldığında ketçap yiyerek hayatta kalan adam, ketçap üreticisi Heinz’in başlattığı kampanyanın akabinde bulundu.

Heinz, tamir ettiği sırada teknesinin akıntıya kapılması nedeniyle Karayipler’de kaybolan adama tekne vereceğini duyurmuştu.

Heinz, 24 gün boyunca ketçap yiyerek hayatta kalan Elvis François’in Karayipler’de bir ada ülkesi olan Dominika’ya dönüşünü kutlayıp ona yeni bir tekne verebilmek için internete kayıp ilanı vermişti.

Elvis François, birçok şahıstan Heinz’in onu bulmaya çalıştığını duyduğunu fakat telefonu olmadığını söyledi. François, “Dün Heinz ile konuştum ve bana bir tekne almanın bir yolunu bulmaya çalışacaklarını söylediler” dedi.

Karar’da yer alan habere nazaran, Dominika’da Emo News isimli bir medya kuruluşu, Heinz’in 47 yaşındaki François’i bulmak için yaptığı çağrıyı gördükten sonra onu Karayip adasında buldu. Business Insider’a konuşan Emo News’in CEO’su Emerline Anselm, “Elvis’in yakınımda yaşadığını biliyordum, onu aramak için otomobille çıktım ve buldum” dedi.

Heinz tarafından kendisine verilecek tekne için epey heyecan duyduğunu belirten François, “Boyutuna bağlı olarak, tekneyi balık tutmak yahut Karayip çeşitleri yapmak için kullanabilirim” dedi.

François, Aralık ayında Saint Martin’de akıntıya kapılarak denize açıldığında teknesini tamir ediyordu. 24 gün boyunca günde üç sefer sarımsak tozu ve et bulyonla birlikte ketçap yiyerek hayatta kaldığını söyledi. François’in telefonu olmadığından yetkililer kendisine ulaşamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir