Kilometre taşları İle HyperX’in Türkiye’deki 20 yılı

“We’re All Gamers” sloganıyla ürettiği oyun kulaklıkları, klavyeleri, fareleri, USB mikrofonları ve konsol aksesuarları dünya çapında oyuncuların yanı sıra profesyonel oyuncuların, teknoloji meraklılarının ve sürat aşırtmacıların tercihi olan HyperX, Türkiye’nin e-spor tarihine de değerli katkıda bulundu.

HP Inc. şirketinin oyun etraf üniteleri grubu ve oyun ve e-spor alanında marka önderi olan HyperX’in 20 yılına baktığımızda; oyuncuların değişen muhtaçlıklarını dinleyip daima olarak daha güzelini sunabilmek için piyasaya sürdüğü son teknoloji eserlerini ve Türkiye’deki oyun severlerin daha kaliteli, konforlu, eğlenceli oyun tecrübesi yaşamasına yardımcı olduğunu görüyoruz.

OYUN TARİHİNİN HER DÖNÜM NOKTASINDA BİR HYPERX TEKNOLOJİSİ VAR

2002 yılında Kingston Technology tarafından kurulan HyperX’in birinci DDR1 RAM’i birebir yıl satışa sürüldü ve onu HyperX DDR2 izledi.

HyperX teknoloji eserlerini geliştirmek için yola çıktığında Türkiye’deki oyuncular da farklı bir serüvene başladı. Ülkemizin bilinen birinci e-Spor ekibi, 2003 yılında Counter Strike grubu oluşturarak yola çıkan Dark Passage ekibi oldu. Dark Passage’ı 2005 yılında Team Turquality e-sport ekibi, 2006’da ise HWA e-spor kadrosu takip etti. Oyuncuların daha kaliteli ve performanslı oyun tecrübesi yaşaması için ultra süratli oyun belleği geliştirme çalışmalarını sürdüren HyperX 2007 yılında DDR3’ü, 2008 yılında ise HyperX DDR2 SODIMM’i çıkardı.

Oyun sanayisi gelişirken uzun bir yol kat eden HyperX, 2011’de yazılımla otomatik aşırtmayı destekleyen birinci eser serisi ile piyasa önderi oldu ve 2012’de HyperX Predator geldi. 2013 yılında dünyanın birinci 1 TB USB Flash belleğini üreten HyperX, Q-PAd ile yaptığı işbirliği sonucunda 2014’te HyperX Cloud’u kullanıcılara sundu. Türkiye’nin birinci e-spor ekibi Dark Passage grubu Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Memleketler arası Lol Wildcard 2014 Turnuvasında şampiyonluğu elde ederken, HyperX Computex’te DDR3’te dünya satış rekoru kırıyordu.

2015 yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bünyesinde e-spor branşı açan dünyanın birinci klâsik spor kulübü oldu. Teknolojide yeni standartlar belirlemeye devam eden HyperX birebir sene oyunculara özel Cloud II oyun kulaklığını piyasaya sürdü.

The World Championships 2016’nın şampiyonu Türkiye ulusal CS:GO Kadrosu olduğunda, HyperX birinci klavyesi HyperX Alloy FPS ile oyuncuların karşısına çıkmış, hatta XBox One için birinci lisanslı kulaklığı geliştirmişti.

2017 yılına geldiğimizde Formula yarışçısı Cem Bölükbaşı, Formula Espor Dünya Şampiyonası’na katılarak dünya beşinciliğini elde etti. HyperX için o periyot birinci oyuncu faresi Pulsefire FPS’yi kullanıcılara sunduğu dönüm noktalarından biriydi. Türkiye’deki e-spor topluluğu için de öyle! Birebir yıl Blizzard tarafından resmi olarak desteklenen Turkey Overwatch Championship gerçekleştirildi. Intel ESL Türkiye Şampiyonası ile, 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde Volkswagen Arena’da birinci sefer CS:GO, Dota 2 ve FIFA18 için ulusal bir turnuva düzenlenmiş oldu.

2018 YILI HYPERX İÇİN MÜKAFATLAR YILIYDI

İlk kablosuz kulaklığı Cloud Flight’ı kullanıcılara sunan HyperX, Red Dot ve IF Design mükafatlarını aldı ve 5 milyon kulaklık sattı. O yıl BLAST Pro Series, birinci sefer İstanbul’da gerçekleşti. Devrin 5 dev grubu (Astralis, NiP, Virtus.Pro, Cloud9, MiBR) ve konut sahibi olarak Türkiye’yi temsil eden Space Soldiers Ülker Spor Arena’da bir ortaya geldi.

Yılların e-spor kadrosu HWA Gaming, 2019 yılında ismini İstanbul Wild Cats olarak değiştirdiği periyotta HyperX, birinci mikrofonu HyperX QuadCast’i çıkardı. 2019’da ayrıyeten HyperX 10 milyon kulaklık ve 1 milyon klavye satışına ulaştı.

HyperX 2020 yılında 30 saatlik pil ömrü ile HyperX Cloud II kablosuz kulaklıkla oyuncuların yanında olurken; FUT Esports, PUBG Mobile World League 2020 Western Division şampiyonluğunu kazandı.

2021 yılında Hyperx, 425 milyon dolar karşılığında Kingston Technology’den HP Inc.’e geçti. Bu sırada; Türkiye League of Legends oyuncusu Armut, kadrosu Mad Lions ile 2021 İlkbahar ve Yaz Playofflarında birinciliği elde ediyordu.

Riot Games’in 2022 yılında düzenlediği Valorant’ın en üst seviye turnuvası Valorant Champions 2022’nin İstanbul’da yapılacağı açıklandığı sırada HyperX, birinci TWS kulaklığı Cloud MIX Buds’ı çıkartmakla kalmadı, dünyanın 300 saatlik pil ömrüne sahip birinci PC kulaklığı HyperX Cloud Alpha Wireless’ı sunarak oyuncuların muhtaçlıkları doğrultusunda teknoloji geliştirmeye kararlı olduğunu gösterdi.

 1. yılını kutlayan HyperX, PC, Konsol yahut Taşınabilir her tıp oyuncu için ödüllü oyun kulaklıkları, klavyeler, içerik oluşturucular için mikrofonlar, fareler ve aksesuarlar tasarlayarak üretmeye devam ediyor. Son yirmi yılda yarattığı marka ile dünya çapında oyuncuların gereksinimlerine meydan okuyan ve hudutları zorlayan HyperX, daha sürükleyici oyun tecrübesi için daha yüksek kalite ile yoluna devam edecek. Ne de olsa “Hepimiz Oyuncuyuz!”

HYPERX’İN 20 YILLIK SERÜVENİ

 • HyperX, 2002 yılında Kingston Technology tarafından kuruldu.
 • HyperX’in birinci DDR1 RAM’i birebir yıl satışa sürüldü.
 • Türkiye’nin bilinen birinci e-Spor grubu, 2003 yılında Counter Strike kadrosu oluşturarak yola çıkan Dark Passage kadrosu oldu.
 • HyperX DDR2 2004’te çıkarıldı.
 • 2005 yılında Team Turquality e-sport kadrosu kuruldu.
 • HWA e-spor grubu 2006 yılında kuruldu.
 • HyperX DDR3, 2007 yılında piyasaya sürüldü.
 • 2008 yılında ise HyperX DDR2 SODIMM çıkarıldı.
 • HyperX, 2011’de yazılımla otomatik aşırtmayı destekleyen birinci eser serisi ile piyasa başkanı oldu.
 • 2012’de HyperX Predator geldi.
 • HyperX, 2013 yılında dünyanın birinci 1 TB USB Flash belleğini çıkardı.
 • HyperX, Q-PAd işbirliği ile birinci kulaklığı HyperX Cloud’u 2014’te kullanıcılara sunarken, tıpkı yıl Computex’te DDR3’te dünya satış rekoru kırdı.
 • Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Milletlerarası Lol Wildcard 2014 Turnuvasında

Dark Passage 1. oldu.

 • 2015 yılında HyperX, Cloud II oyun kulaklığını çıkardı.
 • Beşiktaş JK, 2015 yılında bünyesinde e-spor branşı açan dünyanın birinci klasik spor kulübü oldu.
 • 2016 yılında HyperX birinci klavyesi HyperX Alloy FPS’yi piyasaya sürerken, XBox One için birinci lisanslı kulaklığı çıkardı.
 • The World Championships 2016’nın şampiyonu Türkiye ulusal CS:GO Kadrosu oldu.
 • HyperX’in birinci mouse’u Pulsefire FPS 2017’de piyasaya sürüldü.
 • Formula yarışçısı Cem Bölükbaşı, 2017 yılında Formula Espor Dünya Şampiyonası’na katılarak dünya beşincisi oldu.
 • Blizzard tarafından resmi olarak desteklenen Turkey Overwatch Championship 2017 yılında gerçekleşti.
 • Intel ESL Türkiye Şampiyonası, 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde Volkswagen Arena’da birinci sefer CS:GO, Dota 2 ve FIFA18 için ulusal bir turnuva düzenledi.
 • 2018 yılında Hyperx’in birinci kablosuz kulaklığı Cloud Flight kullanıcılara sunuldu. Tıpkı yıl HyperX, Red Dot ve IF Design ödüllerinin sahibi oldu ve 5 milyon kulaklık sattı.
 • BLAST Pro Series, 2018 yılında birinci sefer İstanbul’da gerçekleşti. Ülker Spor Arena’da devrin 5 dev ekibi (Astralis, NiP, Virtus.Pro, Cloud9, MiBR) ve konut sahibi olarak bizleri temsil eden Space Soldiers bir ortaya geldi.
 • 2019’da birinci mikrofon HyperX QuadCast çıkarıldı ve HyperX 10 milyon kulaklık ve 1 milyon klavye satışına ulaştı.
 • Yılların e-spor ekibi HWA Gaming, 2019 yılında ismini İstanbul Wild Cats olarak değiştirdi.
 • 2020 yılında 30 saatlik pil ömrü ile HyperX Cloud II kablosuz kulaklık piyasaya sürüldü.
 • PUBG Mobile World League 2020 Western Division şampiyonu FUT Esports oldu.
 • HP, 2021 yılında Hyperx’i 425 milyon dolar karşılığında Kingston Technology’den satın aldı.
 • Türkiye League of Legends oyuncusu Armut, ekibi Mad Lions ile 2021 İlkbahar ve Yaz Playofflarında birinciliği elde etti.
 • 2022 yılında HyperX, birinci TWS kulaklığı Cloud Mix Buds’ı çıkarırken, 300 saatlik pil ömrüne sahip HyperX Cloud Alpha Wireless’ı oyun severlere sundu.
 • Riot Games’in 2022 yılında düzenlediği Valorant’ın en üst seviye turnuvası Valorant Champions 2022’nin İstanbul’da yapılacağı açıklandı.

HYPERX HAKKINDA

HyperX’in misyonu, 20 yıldır her tıp oyuncu için oyun tahlilleri geliştirmek olmuştur. Şirket daima olarak üstün konfor, estetik, performans ve güvenilirlik sağlayan eserler sunmasıyla tanınmaktadır. “We’re All Gamers” sloganı altında HyperX oyun kulaklıkları, klavyeleri, fareleri, USB mikrofonları ve konsol aksesuarları en sıkı eser özelliklerini karşıladıkları ve sınıfının en düzgünü bileşenlerle üretildikleri için dünya çapında günümüz oyuncuların yanı sıra ünlü elçilerin, profesyonel oyuncuların, teknoloji meraklılarının ve sürat aşırtmacıların tercihidir. Daha fazla bilgi için lütfen  www.hyperxgaming.com adresine gidin.

HP HAKKINDA

HP Inc. yaratıcı bir fikrin dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğuna inanan bir teknoloji şirketidir. Ferdî sistemler, yazıcılar ve 3D baskı tahlillerinden oluşan eser ve hizmet portföyü, bu fikirlerin hayata geçirilmesine yardımcı olur. http://www.hp.com adresini ziyaret edin.

İlandır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir