Konstantinos Floros’tan Sakız Adası provokasyonu

Yunanistan Genelkurmay Lideri Konstantinos Floros, Doğu Ege Adaları’ndaki askeri birlikleri ziyaret etti. Dün akşam saatlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesine yalnızca 2 mil uzaklıktaki Sakız Adası’nı ziyaret eden Floros buradaki kara ve deniz askeri birliklerinde denetlemelerde bulundu.

ASKERİ BİRLİKLERİ DENETLEDİ

Floros, adada bulunan  96. Ulusal Muhafız Yüksek Komutanlığı (ADTE) Komutanlığı’na bağlı askeri birlikleri ve karakolları ziyaret etti. GEETHA Liderine Floros’a, İçişleri ve Adalar Yüksek Askeri Komutanlığı (ASDEN) Kumandanı Korgeneral Dimitrios Hupis eşlik ettiği belirtildi. General Konstantinos Floros’un bu sabah saat 11.00’de Sakız Adası Belediye Lideri Stamatis Karmancis ve akabinde Vali Yardımcısı Pantelis Vrulis ile de bir görüşme gerçekleştirdiği açıklandı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Floros bu ziyarete ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Göreve bağlılığınız ve kararlılığınız Vatanın bütünlüğünü, saygınlığını ve onurunu garanti ediyor! Toplum rahat olabilir zira sizler buradasınız!” tabirlerini kullandı.

Floros’un Sakız Adası’ndaki Panagia ve Psarron  Mevkii’ndeki Askeri Gözetleme Kuleleri’nin bulunduğu yerde Kuşadası’nı gören bölgede silahlı askerlerle fotoğraf çektirdiği görüldü.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir