Korkunç manzara: Evden çok sayıda kedi köpek ölüsü çıktı

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, Armutalan Mahallesi’ndeki bir meskende çok sayıda hayvan ölüsü olduğu ihbarı üzerine Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileriyle belirtilen adrese gitti.

Ev sahibi H.A’nın (74) takımlara, konutta 14-15 hayvan bulunduğunu ve ikametine girmelerine müsaade vermeyeceğini söylemesi üzerine, savcılıktan arama kararı çıkartıldı.

Hayvanların mevt sebebinin tespiti için veteriner tabip eksper olarak görevlendirildi.
Marmaris Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü grupları, içerisi ve bahçesi atıklarla dolu meskende paklık çalışması başlattı. Belediye emekçileri, meskenden yayılan makus koku nedeniyle çalışma yaparken zorlandı.

“YÜREKLERİMİZİ DAĞLADI”

Marmaris Hayvanları Muhafaza Derneği Lideri Hasret Onur, yaptığı açıklamada, bir meskenin balkonunda poşetlerde bekletilmiş birçok hayvan ölüsü olduğu ihbarı üzerine kelam konusu adrese gittiklerini söyledi.

Gözaltına alınan kişinin hayvanlara eziyet etmekten yargılanacağını umduklarını belirten Onur, şunları tabir etti:

“Ne yazık ki gördüklerimiz hiçbir vicdanlı insanın kabul edebileceği kaideler değildi. Konutun içindeki imgeler yüreklerimizi parçaladı. Tam bir çöp mesken, hayvanlar dar alanlara hapsedilmiş, kendi pislikleri içinde yiyip içmeye ve yaşamaya mecbur edilmiş. Bu saate kadar canla başla uğraşıp tüm hayvanları o ortamdan çıkaran, emeği geçen tüm takımlara minnettarız. Hepsine başka farklı teşekkür ederiz.”

Onur, bundan sonraki süreçte hasta olan hayvanların tedaviye alınacağını, sağlıklı olanların ise kısır değillerse kısırlaştırılıp sahiplendirileceğini kaydetti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir