Kübalı doktorlar, depremzedelerin evlerine giderek hasta bakıyor

Maraş merkezli sarsıntıların akabinde Küba’dan Türkiye’ye gelen sıhhat vazifelileri, Maraş’ın Elbistan ilçesinde tedavisini yaparken birebir vakitte etraftaki yerleşim alanlarında ve köylerde hasta ziyareti gerçekleştiriyor.

DHA’nın haberine nazaran, Kübalı sıhhat takımı, zelzelelerin merkezi Maraş’ta 13 büyük ameliyat gerçekleştirdi ve Elbistan’daki depremzedelerin tedavileriyle ilgileniyor. Takım, kendilerine gelemeyecek durumda olan köylerdeki ve uzak yerleşim yerlerindeki hastaları konutlarında ziyaret ederek tedavi ediyor.

Küba Devlet Lideri Miguel Diaz-Canel Bermudez, pazartesi günü Kübalı tabiplerin Türkiye’deki çalışmalarıyla ilgili “Sevgili hekimlerimizi kucaklıyoruz. Sizlerle büyük gurur duyuyor ve kardeş Türkiye’de yapmakta olduklarınızı buradan takip etmeyi sürdürüyoruz. Küba sizlere hayran ve sizleri seviyor” bildirisini paylaştı.

Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodríguez Parrilla ise iletisinde “Henry Reeve Tugayı mensuplarımızın Türkiye’deki mevcudiyeti, Küba halkının dayanışma hissinin, bu güç anında kardeş Türk halkının yanında olduğunun ve ona karşı sempatisinin bir ifadesidir” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir