Kültür’den ‘altın’ vuruş! Bakanlık Altın Portakal’dan çekildi

ANKARA (İGFA) – Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin kültürel ve sanat bedellerinin korunması, geliştirilmesi ve güçlendirilmesi vizyonuyla çalışan Bakanlığın bu vizyon çerçevesinde yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen yüzlerce kültür sanat aktifliğine takviye verdiğine dikkati çekti.

Türk sinemasının alanındaki en kıymetli etkinliklerinden biri olan ve 60’ıncısının düzenlenme süreci devam eden Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nde, belgesel yarışı kısmında “Kanun Hükmü” isimli belgeselin yer aldığı anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

“Böylesi kıymetli bir şenlikte, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece üzücüdür. Bakanlığımız, aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı gayretinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon ögesi olarak kullanılması uğraşının bir kesimi olmayacaktır. Bu sebeple Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nden çekilmiş bulunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir