Kütahya’da esnaf odaları ile afet protokolü

KÜTAHYA (İGFA) – Geleceğin Kütahya’sını inşa etmek için çalışmalarını sürdüren Kütahya Belediyesi, kentin geleceği için çok değerli bir adım daha attı. Kütahya Belediyesi ile Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin taraf olduğu protokol kapsamında, kentte meydana gelebilecek rastgele bir afet durumunda nitelikli işgücü ile kaynak kapasitesinin tespit edilerek afet esnasında planlı, tesirli ve verimli kullanılması, karşılıklı yardım ve iş birliğine ait süreçlerin yürütülmesi hedefleniyor.

İmzalanan protokole ait açıklamalarda bulunan Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, “Türkiye’de bulunduğu coğrafyanın özellikleri de dikkate alındığında her vakit bu tıp afetlerle karşı karşıya kalabiliyor. Bu türlü bir afete karşılık, afet öncesi gerekli önlemlerin alınması hedefiyle esnaf odalarımızın pahalı lideri, birlik liderimiz ile birlikte ‘Afet Müdahale Planı ve Kütahya Afet Müdahale Planı’ kapsamında mümkün afetlere hazırlık için Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliğimiz Başkanlığıyla, afet anında yahut öncesinde hazırlık periyodunda odalarımıza kayıtlı hemşehrilerimizle, esnaflarımızla iş birliği içerisinde kentimizi afete güçlü, dirençli bir hale dönüştürmek için bir protokol hazırladık. Afet İşleri Müdürlüğümüz ve ALOMER ismi altında Afet Lojistik Merkezi kurduk. O merkezimiz ile birlikte iş birliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Lideri İbrahim Yiğit, “Afetler insanların sonradan müdahale edebileceği şeyler. Onun için de belediyemizde yeni kurulan Afet Müdürlüğü ile, inşallah yaşanmasın dediğimiz bir felaket yaşandığında dersimizi daha evvelce çalışıp bu düşünceleri atlatmamız açısından daha kolay olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir