Manisa Büyükşehir’de maaş zammı sevinci

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası ortasındaki toplu iş mukavelesi Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’ün makamında imzalandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü, iştirak şirketlerde çalışan 4 bin 615’i bulan çalışanı ilgilendiren toplu iş mukavelesi imza merasiminin akabinde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, “Hizmet-İş Sendikasıyla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin akabinde çalışanlarımızın özlük haklarıyla ilgili son sonuca ulaştık. Büyükşehir Belediyemiz, MASKİ Genel Müdürlüğümüz ve iştiraklerimizde bulunan 4 bin 615 hizmet alım işçimizin fiyatlarında güncelleme yaptık. Sendikamızla yaptığımız görüşmeler sonucunda, en düşük fiyat olarak tabir ettiğimiz ve 745 çalışanımızın aldığı fiyatı 26 bin 508 TL olarak belirledik. Bunun dışında kalan ve işçimizin yüzde 80’ini oluşturan 3 bin 805 çalışanımızın alacağı ortalama fiyatı de 27 bin 510 liraya yükselttik. Bunun dışında kalan 65 işçimizi de 27 bin 510 liranın üstünden üste hakikat kademelerini alan çalıştığı iş ünitesine nazaran sınıflandırdığımız 65 çalışanımızın de en üst hududu da 40 bin liranın üstüne çıkıyor” diye konuştu.

Yapılan artırımın ayrıntılarını paylaşan Lider Ergün, “Yaptığımız bu güzelleştirmeyle yıllık bazda yüzde 135; son 6 ayı baz aldığımızda ise yüzde 69 üzere bir artış yapmış oluyoruz. Bilindiği üzere memur maaşlarına devletimiz tarafından yüzde 49,25 oranında artırım yapılmıştı. Bunu göz önüne aldığımızda, kıymetli çalışanlarımıza yaptığımız artış oranı ortadadır. Yani yüzde 20 oranında daha fazla kendilerine bir fiyat ödemesi yapılacak. Bunların hepsi çalışanlarımız için çalışanlarımıza yapılan güzellikler” dedi.

Göreve geldikleri birinci günden itibaren çalışanların özlük hakları, maaşlarının gününde alınması, toplumsal hakları üzere hususlara her vakit hassasiyetle yaklaştıklarını vurgulayan Lider Ergün, “Yine tıpkı hassasiyetle çalışanlarımızın ve onların kıymetli ailelerinin yüzünü güldürecek mukaveleyi imza altına almış olduk. Bu vesileyle yeni maaş artırımlarının pahalı çalışanlarımıza ve onların değerli ailelerine güzel uğurlu, bereketli olmasını yürekten diliyorum. Manisa’mıza hizmet noktasında daima birlikte özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar için de hepsine şahsım ve Manisalı hemşerilerimiz ismine teşekkür ediyorum. Güzel uğurlu olsun, helali beğenilen olsun” diye konuştu..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir