Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Hakkında Ne Dedi, Aday Olacaklar mı?

Altılı Masa’dan ayrılan GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na seslenmesi gündem olmuştu. Akşener, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na adaylık davetinde bulunmuştu. Vatandaşlar iki isimden gelecek bir açıklamayı bekliyordu. Yavaş ve İmamoğlu birinci defa toplumsal medya hesaplarından açıklamada bulundular. Pekala Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ne söylediler?

Mansur Yavaş Ne Dedi? Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu’nu Destekleyecek mi?

Altılı Masa toplantısından sonra Meral Akşener Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na davette bulunmuştu. Meral Akşener’in daveti üzerine Mansur Yavaş birinci defa toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yavaş, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Mansur Yavaş’tan birinci açıklama geldi. Yavaş, Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini belirtti.

Mansur Yavaş, açıklamalarında şu sözleri kullandı:

‘Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Liderimiz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Birebir çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.’

??

Ekrem İmamoğlu Ne Dedi? Ekrem İmamoğlu Aday Olacak mı?

Meral Akşener’in daveti üzerine Ekrem İmamoğlu’ndan da birinci açıklama geldi. İmamoğlu, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun davetine takviye verdiğini, Millet İttifakı’nın eksilmeden çoğalarak büyüyeceğini lisana getirdi.

Ekrem İmamoğlu da birinci kere Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu toplumsal medyada yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

‘Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği sıkıntı bir periyotta ağır bir sorumluluk alarak devleti aktif ve demokratik, toplumu huzurlu ve güçlü kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Lideri olarak milletimizin istek ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın @kilicdarogluk ’un ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden kuşkum yoktur. @mansuryavas06’

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir