Marek Hamsik: Trabzonspor’un önü daha açık

Trabzonspor‘un Slovak oyuncusu Marek Hamsik, “Üç kere hoca değişti, hiçbir grup için bu durum kolay değil. Şu anda ekip stabil hale geldi. Trabzonspor‘un önü daha açık. Uygun bir geleceğe sahip olmak istiyoruz” dedi.

Spor Toto Harika Lig’in 33’üncü haftasında alanında MKE Ankaragücü’nü konuk edecek Trabzonspor‘da idmanı öncesi Marek Hamsik, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kulüp fotoğrafçısı Alaattin Yararı’nın vefat haberiyle üzüldüklerini belirterek kelamlarına başlayan Hamsik, Kazancı’yı çok sevdiklerini, sıkıntı günlerde ailesinin yanında olacaklarını belirtti.

Uzun ortadan sonra son maçta 11’de olmasını pahalandıran ve gelecekteki durumunu düşünmediğini anlatan Hamsik, “Çok eğlendim bu maçta. Alanda olmanın tadını çıkarmaya çalıştım. Önümüzdeki kalan 7 haftayı düşünüyorum. Trabzonspor formasıyla elimden gelenin en güzelini yapmak istiyorum. Dönem sonunda ailemle tatilde olacağız fakat şu anda tek fikrimiz önümüzdeki 7 maç” dedi.”BÜYÜK DEĞİŞİMLER YAŞADIK”İlk şampiyonluğu Trabzon’da yaşadığını kaydeden Hamsik, “İlk şampiyonluğumu burada yaşadım. Napoli’ye ekip, kent olarak çok benzeyen, mesleğimde özel mana taşıyan bir yer burası. Bu sene işler istediğimiz üzere gitmedi. Ne hoca, ne futbolcular, hiç kimse keyifli değil bu durumdan. 35 yaşımdayım, her gün daha fazla çalışıyorum. Daha güzel insan, daha âlâ futbolcu olmak ve kulübe hizmet ederek daha yeterli olması için çabalıyorum. Hoca değişimi, büyük değişimler yaşadık. Rastgele bir kadroda bu değişimler sonrası kolay değildir. Biz de muzdarip olduk bu durumdan. Yeni hoca, yeni amaçlar var. Bizim yapacağımız şey, geleceği inşa etmek için daha çok çalışmak” diye konuştu.”BENİM HAMSİK FUTBOL AKADEMİM VAR”Trabzonspor’un efsaneleri ortasında sayılmasına yönelik soru üzerine konuşan Hamsik, “Eğer 2 yıllık süreçte bunu başarabildiysem, efsaneler ortasında yer almak benim için büyük memnunluk olur. Benim Hamsik Futbol Akademim var. 400 genç oyuncu futbol oynamaya devam ediyor. Futbol sonrası işim bu olabilir. Benim de bütün hayatım bir seyahat üzerine geçti. Bu seyahat futboldan bir şey öğrenmeye yönelikti. Onlara bilgimi, hissimi, bakış açımı, kendi öğrendiklerimi katabilmeyi düşünüyorum” tabirlerinde bulundu.”HOCA DEĞİŞİMLERİ, TAKTİKSEL DEĞİŞİM OLDU”Takımdaki meşakkatlere yönelik soruya Hamsik, “Yaşanan problemlerle alakalı, öncelikle Şampiyonlar Ligi maksadından bahsedebiliriz. Şampiyonlar Ligi’ne katılmak kıymetliydi. En büyük isteklerinden biriydi. Ekonomik katkısı olacaktı. Harika Kupa’yı kazanarak döneme başladık. Birinci haftalar yeterli durumdaydık. Sonra ağır maç dönemi, 3 günde bir maç oldu. İdmanlara fazla vaktiniz kalmıyor. Maçlar oynayıp, istediğiniz sonuçları elde edemediğinizde, daha güç periyoda giriliyor. Hoca değişimleri, taktiksel değişim oldu. Üç sefer hoca değişti. Hiçbir ekip için bu durum kolay değil. Şu anda kadro stabil hale geldi. Yeni bir liderimiz, uzun yıllar kontratı olan bir hocamız var. Son 2 haftadır futbola yönelik yeni bir bakış açısı var. Artık Trabzonspor’un önü daha açık. Güzel bir geleceğe sahip olmak istiyoruz” cevabını verdi.”HERHANGİ BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMADI”

Kontratı ve ekipteki geleceğine yönelik soru üzerine Hamsik, “Altyapı mı, A ekipte mı olur? Teknik yönetici mü, yardımcı mı olur? Ona karşılık vermek kolay değil. Öğrenmem gerekiyor, bir serüveni tamamlamak gerekiyor. Uzun müddet sonra yanıtlanabilecek bir soru. Şu anda futbola odaklanmış durumdayım. Kontratım devam ediyor. Rastgele bir görüşmemiz olmadı. Kıymetli olan görüşme değil, Trabzonspor’un daha uygun yerde olabilmesi” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir