Netflix belgeselinde Meghan Markle’dan ilginç iddia: “Kurtlara yem oluyordum”

2018’de peri masalına benzetilen bir düğünle hayatlarını birleştiren Meghan Markle ve Prens Harry, evlendikleri hatta evlilik hazırlıkları yapmaya başladıkları günden beri basının ilgi odağıydı.

Biri Kraliyet Ailesi’nin küçük oğlu, başkası ise Hollywood’da yıldızı parlayan ünlü bir oyuncuydu. İkili şaşaalı bir düğünle hayatlarını birleştirse de Kraliyet Ailesi ile birliktelikleri pek uzun sürmedi. Kraliyet vazifelerini bırakan çift, sarayı da terk ederek kendilerine yeni bir hayat kurdu. Ne var ki bu hayatı kurarken oldukça de gürültü yarattılar. Bilhassa de iki yıl evvel Oprap Winfrey’e verdikleri skandal röportaj Kraliyet Ailesi ile ortalarını yeterlice açtı.

Röportajda Markle, ırkçılıkla karşılaştığını, Kate Middleton ile anlaşamadığını, hizmetkârlardan berbat muamele gördüğünü anlatırken, Harry de eşinin sonunun annesininkiyle tıpkı olmasından korktuğunu anlattı.

YENİ KISIMLARIN TANITIMI OLAY OLDU

Skandal röportajdan sonra çift; yalnızca düğünler ya da Prens Philip ve Kraliçe Elizabeth’in cenazeleri üzere çeşitli durumlarda aileyle bir ortaya geldi. Bu ortada da kendilerine yeni bir çıkar alanı yaratarak Netflix ve Spotify üzere akış platformlarına içerik sağlamak üzere çeşitli muahedeler yaptılar.

Şimdi bu içeriklerin bir örneği olarak, uzun vakittir beklenen Netflix dizisinin birinci üç kısmı yayınlandı. Çifti, daha evvel belgesel formundaki seriyi tekraren ertelemişti. Lakin sonunda akış platformunun baskılarını daha fazla geri çeviremediler ve izleyici ile buluştular. Her adımları üzere bu belgesel de hem Kraliyet etrafında hem de dünyada ses getirdi.

Bir sonraki kısmın yayını için geri sayıma başlayan Netflix, yeni tanıtımda Markle ve Harry’den dikkat çeken kelamlara yer verdi.

“BİZİ KORUMAK İÇİN GERÇEĞİ ASLA SÖYLEMEDİLER”

Fragmanda, Prens Harry, Markle ile kendilerini maksat alan İngiliz magazin gazetelerine karşı nasıl gayret ettiklerini anlatırken görülüyor. Harry ayrıyeten kendisine ve eşine, ağabeyi Prens William’dan farklı davranıldığını tez ediyor:

“Kardeşimi korumak için palavra söylemekten memnundular. Bizi korumak için asla gerçeği söylemeye istekli olmadılar.”

Eski Suits yıldızı da Birleşik Krallık hükümeti, artık vergi mükellefleri tarafından finanse edilen güvenliğe hakları olmadığı için 24 saatlik polis muhafazasını kaldırıldığını anlatıyor:

“Güvenliğimiz çekiliyordu. Dünyadaki herkes nerede olduğumuzu biliyordu… Ben kurtların önüne atılmıyordum. Kurtlara yem oluyordum.”

KRALİYET UZMANLARI ŞOKE OLDU

Kraliyet uzmanı Kinsey Schofield, Fox News Digital’e Harry’nin son savları karşısında dehşete düştüğünü söyledi:

“Harry ve Meghan’ın belgeseli, sahtekârlıkla dolu. Harry, ‘Kardeşimi korumak için palavra söylemekten memnun oldular, bizi korumak için doğruyu söylemeye asla istekli olmadılar’ dediğinde eminim ki Kraliyet’e atıfta bulunuyor. Kurgu sırasında büyük olasılıkla düzelttiler.”

Schofield, Prens’in geçmişini hatırlatarak kelamlarına şu formda devam ediyor: “Harry, saraya William’ın yapabileceğinden çok daha tartışmalı öyküler sağladı. William varis. Doğal ki saray onu koruyacak. Burnunu beladan uzak tut, senin hakkında da hiçbir şey söylenmez… Saray, Harry’nin imajını öfkeli bir bar sakininden bir savaş kahramanına dönüştürmek için fazla mesai yaptı.”

Ayrıca diğer uzmanlar da Markle ve Harry’nin belirttikleri olaylar ile gerçeklerin, vakit açısından birbirileriyle uymadıklarına da dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir