Olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, “Alınan meteorolojik raporlar ve olumsuz hava şartları nedeniyle 13 Nisan 2023 Perşembe günü; Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı ilimiz merkez ilçe ve bağlı belde ve köylerde, bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitim faaliyetlerine bir gün müddetle orta verilmesi kararlaştırılmıştır” sözlerine yer verildi.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) da gönderdiği SMS ile beklenen şiddetli yağışlar için önlemli olunması istikametinde ikazlarda bulundu. Vatandaşlara gönderilen SMS’te, “Meteorolojiye nazaran bugün ve yarın Şırnak’ta kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sel, su baskını, heyelan ve yükseklerde ağır kara karşı önlemli olun” denildi.

HAKKARİ’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Hakkari vilayet genelinde tesirli olan ağır sağanak yağış nedeniyle 13 Nisan 2023 Perşembe günü birinci ve orta dereceli eğitim, öğretim kurumları, özel öğretim kursları, Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri, özel eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime 1 gün orta verilmiş olup engelli ve gebe kamu işçisi de bir gün yönetim müsaadeli sayılacaktır” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir