Onuralp Bitim: İşimiz zor gözüküyor ama…

A Ulusal Erkek Basketbol Grubu ve Frutti Extra Bursaspor’un değerli oyuncularından Onuralp Bitim, Dünya Kupası Elemeleri’yle ilgili olarak, “İşimiz güç gözüküyor lakin bilhassa Türk Ulusal Grubu olarak, millet olarak zorları da seviyoruz. Katiyen imkansız değil hiçbir şey” dedi.

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri 2’nci Cins I Grubu’nda Belçika ve Sırbistan ile karşı karşıya gelecek olan A Ulusal Erkek Basketbol Takımı’nda Onuralp Bitim, açıklamalarda bulundu.

İşlerinin sıkıntı gözüktüğünü kaydederek kelamlarına başlayan Bitim, “Ama bilhassa Türk Ulusal Kadrosu olarak, millet olarak zorları da seviyoruz. Mutlaka imkansız değil hiçbir şey. Yeniden her maça çıktığımız üzere kazanmak için çıkacağımız bir durumdayız. Gün gün düşünmemiz gerekiyor. Tahminen önümüzde bu pencere ve öbür pencerede oynayacağımız maçlar olabilir ancak şu andaki tüm konsantrasyonumuz, konutumuzda oynayacağımız Belçika maçında. Umarım beklediğimiz sonucu alırsak, ondan sonrasını düşüneceğiz. Sıkıntı olduğunu biliyoruz ancak inancımız tam” sözlerini kullandı.

“BURSASPOR VE ALIMPIJEVIC BENİM MESLEĞİMDEKİ EN BÜYÜK ŞANS”

Frutti Extra Bursaspor’daki başarılı performansına değinen Onuralp Bitim, şunları söyledi:

“Koç Alimpijevic ve Bursaspor benim için çok büyük bir talih oldu. Oradaki ana skorer ve ana oyunculardan birisiyim ve ekipte kalmamın en değerli sebeplerinden birisi de buydu. Hala oyunumda geliştirmek istediğim çok istikamet olduğu için, en yeterli kaideler altında bunu yapmak istedim. Çok düşündük lakin bu kararı verirken ikinci bir fikrim olmadı. Güzel ki vermişim diyorum. Hala çok geliştiğimi ve gelişmem gerektiğini görüyorum. Koç Dusan Alimpijevic çok büyük bir talih benim için. Çok âlâ bir koç olmasının yanında çok güzel bir öğretmen. Her gün bana idmanda o kadar çok şey öğretiyor ki, maçlarda uygunuyla, kötüsüyle kendi oyunumu oynamama müsaade veriyor ve sonrasında beni yanlışsız basketbola itiyor. Benim mesleğimdeki en büyük talih.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir