Otopark Girişinde Bulundu: İsveçli Kadının Şüpheli Ölümü

Kağıthane’de bir otelde kalan İsveç vatandaşı Yasmine Mejri, meyyit bulundu. Bayanın düşerek öldüğü öne sürülürken ceset incelenmek üzere İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Olay 17 Ocak saat 18.30 sıralarında Kağıthane’de bulunan ünlü bir otelde meydana geldi. Argümana nazaran İsveç vatandaşı Yasmine Mejri, tatil için Türkiye’de 5 yıldızlı oteli tercih etti.

Mejri otele giriş yaptıktan sonra, otel çalışanına ailesine ulaşmak için internete bağlanmak istediğini söyledi. Bir müddet lobide bekleyen genç bayan daha sonra odasına çıktı. Mejri, otel otopark giriş çıkışında meyyit bulundu. Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme takımları otel ve etrafında inceleme yaptı. Bayanın cesedi incelenmek üzere İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Olayla ilgili otel çalışanlarının tabiri alındı. Bayanın mevtinde intihar ihtimali üzerinde durulurken polis kayıtlarına ‘şüpheli ölüm’ olarak geçen olayla ilgili inceleme sürüyor.

“Saat 17.45 sıralarında içeriye yabancı asıllı bayan geldi ve yakınına ulaşmak maksadıyla internetimizi kullanmak istediğini belirterek Wi-Fi ağımızın şifresini talep etti”

Olayla ilgili tabirine başvurulan resepsiyon müdürü olarak misyon yapan K.Y, ‘Saat 17.45 sıralarında içeriye yabancı asıllı bayan geldi ve yakınına ulaşmak gayesiyle internetimizi kullanmak istediğini belirterek Wi-Fi ağımızın şifresini talep etti. Bayan benimle İngilizce konuştu. Olağan kurallarda konuklarımız ile Wi-Fi şifresi paylaştığımız için kendisi ile internet şifresini paylaştım. Ardından ise şifreyi aldıktan sonra oturma alanlarının bulunduğu lobi kısmına yönelen şahsı otel giriş çıkışlarının ağır olması sebebiyle tekrar görmedim’ dedi.

Otelin risk tedbire departmanında vazife yapan Ö.B ise ‘Saat 18:30 sıralarında bir bayanın otelin yan tarafında bulunan mal kabul kısmına giden alanda yerde yattığını gördüm. Kendisini tam yerde iken gördüm. Düşüş anını görmedim. Ardından ise bayanın yanına yerde yüz üstü yatarken gördüm, yerde kan bulunmaktaydı. Devamında ise 112’yi arayarak olay yerine polis takımlarını ve ambulans çağırdım ve otel görevlilerine bilgi verdim. Olay yerine gelen sıhhat grupları öldüğünü söylediler’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir