SÖZCÜ Muhabiri ‘Meslekte Dayanışma’ ödülüne layık görüldü

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin 33. Kuruluş Yıldönümü aktifliği ve 2022 Yılı Ödül Töreni’nde gazetecilik mesleğine olduğu kadar daha adaletli bir ömür uğraşına katkı sağlayan kişi ve kurumlara verilecek mükafatlar açıklandı.

ÇGD BURSA 2022 MESLEKTE DAYANIŞMA MÜKAFATI SÖZCÜ MUHABİRİNE 

ÇGD Bursa Şubesi’nin 33. Kuruluş Yılı mükafatları açıklandı. SÖZCÜ Gazetesi Muhabiri Halil Ataş, Meslekte Dayanışma Ödülü’ne layık görüldü.

ÇGD Bursa Şubesi’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Biliriz ki gazetecilik mesleğinin en değerli vakitleri tahminen de en genç, en tutkulu olduğumuz muhabirlik yıllarımız. Vakitle deneyim edinmişizdir. Yaptığımız haberler, her vakit bir evvelkinden daha yeterli olmuştur. Bu türlü böyle deneyim kazanırız meslekte. Deneyim kazandıkça tutkumuz da perçinlenir.

İçinden geçtiğimiz bu devirde baskılara ve sansüre boyun eğen oto sansür sistemi kalemlere inat haberciliğe devam eden Halil Ataş ise bugün muhabirlik mesleğine verdiği katkı nedeniyle ÇGD Bursa 2022 Meslekte Dayanışma Ödülü’ne layık görüldü.”

ÖDÜL MERASİMİ 7 ARALIK’TA

ÇGD Bursa Şubesi’nin kuruluşundan bu yana fikir özgürlüğüne, hukuka, barışa, emeğe ve gerçek demokrasiye dikkati çekmek emeliyle farklı kollarda verdiği “Çağdaş Ödülleri” 33. yılda da sahiplerine ulaştırılacak.

Her yıl olduğu üzere, kuruluşunun 33. yılını da ödül gecesiyle taçlandıracak olan ÇGD Bursa Şubesi’nin İstişare Konseyi üyelerinden oluşan heyeti, 8 kategoride 12 ödül verilmesini kararlaştırırken, mükafatlar 7 Aralık Çarşamba gecesi Gastro Sanayi’de yapılacak merasimle sahiplerini bulacak.

Ödüle layık görülen isimler şöyle:

ÇGD Bursa 2022 Genç Kalemler Mükafatı: Pelin Akdemir, İsmail Hakkı Seymen, Melisa Öztürer

ÇGD Bursa 2022 Meslekte Dayanışma Mükafatı: Engin Aksöz, Halil Ataş

ÇGD Bursa 2022 Dayanışma Mükafatı: Seyahat tutukluları ve aileleri
ÇGD Bursa Şubesi 2022 Adalet Mükafatı: Yalova Belediye Lideri Vefa Salman, Fındıklı Belediye Lideri Ercüment Şahin Çervatoğlu

ÇGD Bursa 2022 Demokrasiye Katkı Mükafatı: Saliha Sera Kadıgil Sütlü

ÇGD Bursa 2022 Etraf Mükafatı: Nilüfer Belediye Lideri Turgay Erdem

ÇGD Bursa 2022 Spor Mükafatı: Barış Asa

ÇGD Bursa 2022 Kent Kültürüne Katkı Mükafatı: Fehmi Enginalp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir