Sözcü yazarı Erkin: Akşener altılı masaya, “Başörtüsünün siyasete alet edilmesini nasıl engelleyeceksiniz?” diye soracak

Sözcü muharriri Aytunç Erkin, Ankara’nın hareketli koridorlarını yakından takip eden üç isimden telefon aldığını ve yeterli Parti Genel Lideri Meral Akşener’in 14 Kasım’da DEVA başkanı Ali Babacan’ın konut sahipliğinde yapılacak toplantıda “Biz ne ile karşı karşıyayız. Referandum tartışması ve süreci var. Bunun kullanılmasını ve siyasete alet edilmesini nasıl engelleyeceksiniz? Tahliliniz nedir?” diye soracağı bilgisini edindiğini yazdı.

“Meral Akşener’in, başörtüsü konusunun nasıl başladığını da CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na soracağı konuşulanlar ortasında. Çünkü… Akşener’in yakın etrafına, ‘Bu süreçte biz yoktuk ve ne olduğunu anlamadık. Nereden çıktığını bilmiyoruz! Altılı Masa olarak başlatıp, yüklendiğimiz bir sorumluluk değil bu. CHP’nin önerdiği, AKP’nin el yükselttiği bir durum. Ancak bu masayı etkiliyor’ diye konuştuğu bilgisine de ulaştım” diyen Erkin, devamında da şunları aktardı:

“İYİ Parti başkanının yakın kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda, ‘Ekonomiyi konuşuyorduk şu anda konuşulmuyor. Cumhurbaşkanı adayının yetkilerinin ne olacağını planlıyorduk artık referandumu konuşuyoruz. Başörtüsü için ne karar alınacağı dışında gündem yok üzere. Her şey bağlamından koptu’ tespitleri yaptığı da anlatılanlar ortasında.”

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN – CHP’li kurmayın işaret ettiği Yeterli Parti açıklaması; “Altılı masayı zorlayacak”

Altılı Masa’da “başörtüsü teklifi” için ortak tavır arayışı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir