Türk Hava Yolları 2023 yılında 10 bin çalışanı işe alacak

Türk Hava Yolları(THY), 2023 yılı amaçları doğrultusunda 10 bin yeni çalışanı bünyesine katacağını açıkladı. Dünyanın en çok ülkesine uçan ve uçtuğu destinasyon sayısını her geçen gün artıran Türk Hava Yolları, 1933 yılında 5 uçaklık filosuyla başlattığı seyahatini bugün, 400 uçaklık filoyla sürdürüyor. Bilhassa 20 yıllık bir süreçte filosunu önemli oranda büyüten global taşıyıcı, oluşturduğu istihdam alanlarıyla da Türkiye iktisadına kıymetli bir katkı sunuyor. Güçlü finansal yapısıyla 2022 yılında bünyesine 2577 kişiyi dahil eden Türk Hava Yolları, 2023 yılı içerisinde de iştirakleriyle birlikte 10 bin yeni çalışanı istihdam etmeyi planlıyor.

‘7,5 kat artırarak 75 bine çıkarttı’

THY’den bahis ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bu kapsamda iki yeni ilan (Take-Off JR ve Kabin Memuru) açan bayrak taşıyıcı, yapılacak müracaatlarla 75 bin kişilik ailesini büyütmeyi hedefliyor. Türkiye iktisadında son 20 yıl içerisinde yaşanan gelişmelerle birlikte, uçak sayısını 66’dan 414’e; çalışan sayısını da 10.267’den 7,5 kat artırarak 75 bine çıkarttı. Bayrak taşıyıcı, iştirakleriyle birlikte yapacağı işe alımlarla 2023 yılında çalışan sayısını da 85 bine çıkartmayı hedefliyor. Yapılacak alımlara ait değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Ahmet Bolat; ‘’Dünyanın en çok noktasına uçan bayrak taşıyıcı olarak, güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük gayelerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Ülke iktisadının büyümesine önemli katkılar sağlayan bayrak taşıyıcımız, dünyanın ikinci büyük havayolu olma uğraşıyla çalışmalarını sürdürecektir.’’ dedi.

Ayrıca Türkiye’yi derinden sarsan sarsıntı felaketinin yaralarını sarmak için de çabayla çalışan Türk Hava Yolları, 1000 aile’den 1000 depremzede vatandaşa da iş imkânı sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir