Ukrayna ordusu Harkov ve Donetsk’te ilerliyor: 20’den fazla kasaba geri alındı

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Harkov ve Donetsk bölgelerinde 20’den fazla kasabanın Rus birliklerinden geri alındığını duyurdu.

Ukrayna Güvenlik Servisi (SSU) ise Rus birliklerinin kaçtığını tabir ederek, geride bırakılan teçhizatların fotoğraflarını paylaştı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Harkov ve Donetsk bölgelerindeki yerleşimler, Rus işgalcilerinden kurtarılmaya devam ediyor. Rus birlikleri, geri çekilme sırasında işgal edilen bölgelerin derinliklerine ya da direkt olarak Rusya Federasyonu topraklarına kaçıyor. Genel olarak, geçtiğimiz gün boyunca Ukrayna ordusu, düşmanı 20’den fazla yerleşim yerinden çıkarmayı başardı. Bu yerlerin tam denetim altına alınması ve stabilizasyon önlemleri uygulanıyor” denildi.

SSU: ‘RUS ORDUSU TEÇHİZATLARINI GERİDE BIRAKIYOR’

Ukrayna Güvenlik Servisi SSU ise Rus birliklerinin Ukrayna ordusundan kaçarken tüm teçhizatını geride bıraktığını söz ederek, “Rus işgalciler Ukraynalı askerlerden o denli bir formda kaçıyorlar ki tüm teçhizatlarını arkalarında bırakıyorlar. Bu teçhizatları katiyetle amaçlandığı üzere düşmana karşı kullanacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir