Usta oyuncu Kazım Akşar hayatını kaybetti

Kara Melek, Bayan isterse, Kurtlar Vadisi, Küçük Hanımefendi ve Yağmurdan Kaçarken üzere birçok projede rol alan usta oyuncu Kazım Akşar, kalp krizi sonucu ömrünü yitirdi.

“BU KADAR ACININ ÜSTÜNE SENİN ACIN KAHRETTİ”

Akşar’ın acı haberini aldıktan sonra Instagram hesabından paylaşım yaparak kederini lisana getiren oyuncu Melek Baykal, “Ah ki ne ah… Kazım Akşar niçin be canım. Bu kadar acının üstüne senin acın kahretti sabah sabah. Çok üzgünüm, okul arkadaşım meslektaşım dostum. Parıltılarda uyu. Yerin cennet olsun. Tiyatro topluluğunun başı sağ olsun” sözlerini kullandı.

KAZIM AKŞAR KİMDİR?

Kazım Akşar, 23 Ağustos 1953 tarihinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1970 yılında radyoda Çocuk Saati programına girdi. Radyoda, Gerisi Yarın, Mikrofonda Tiyatro’da, oyuncu ve direktör olarak yer aldı. 1978 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro yüksek kısmından mezun oldu. 1979 yılında Devlet Tiyatrolarında oyuncu olarak çalışmalara başladı.

1986-1987’de İngiltere’ye Devlet tarafından gönderildi. National Theatre’da Peter Hall ile birlikte; Entertaining Strangers (David Edgar), The Winter’s Tale (Shakespeare), The Tempest (Shakespeare) ve Cymbeline (Shakespeare) oyunlarında yardımcı olarak çalıştı. 1988 yılında Lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro kısmında, 4 yıllık eğitmenlik yaptı. ODTÜ ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim vazifelisi olarak çalıştı. Dialog Anlatım İrtibat okulunda eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. Akşar Devlet Tiyatroları dışında Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna üzere özel tiyatrolarda oyunculuk ve direktörlük yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir