AHESEN Genel Başkanı Kandemir: Ya hep beraber, ya hiç birimiz!

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Körfez, Fatih Aile Sıhhati Merkezi önünde bir ortaya gelen hekimler ve aile sıhhati çalışanları, yaşananlara dur demek ve durumun vehametini gösterebilmek ismine açıklamalarda bulundular.

Olaya karşı gösterilen boykot alkışları eşliğinde konuşan Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası(AHESEN) Genel Lideri Dr. Ahmet Kandemir, “Daha ne kadar öldürüleceğiz, ne kadar şiddete uğrayacağız?” diyerek meslektaşlarının sesi oldu. Dr. Kandemir; “Bugün burada zalimce hücuma uğrayan meslektaşlarımıza takviye olmaya geldik. Türkiye’nin rastgele bir yerinde meslektaşlarımızın ayağına taş değse bizim içimiz acıyor. Yetkililer bu manada bizlerle empati kurabiliyor mu? Düzenlenmeyen, düzenlenemeyen mevzuatlar yüzünden meslektaşlarımız şiddete uğrarken bizler korunamayacaksak ne vakit korunabileceğiz? Bakanlığın asli misyonu çalışanlarının kamu hizmeti yaparken can güvenliğini korumak değil midir? Bizler şiddete uğrarken, öldürülürken ve yoksullaştırılırken yalnız bırakılıyoruz. Doktorlarımız, hemşire ve ebelerimiz ülkelerini terk etmek zorunda kalıyorlar. Severek yaşadıkları, misyon yaptıkları ülkelerini bırakıp gitmek zorunda kalıyorlar. Kalanlar ise yaşadıkları kahırlar sebebi ile vazifelerini kamudan ayrılarak bitirmek zorunda kalıyorlar. Bu koşullar bu halde devam ettiği takdirde maalesef bundan en çok halkımız etkilenecek. Kamuda fiyatsız, nitelikli ve sürdürülebilir sıhhat hizmeti alımı artık çok çok güç olacak ve bunun sorumlusu bizler değiliz” dedi.

Bugüne kadar yaşanan her problemli süreçte gayretten geri durmadıklarını lisana getiren AHESEN Genel Lideri Dr. Ahmet Kandemir; “şartlar düzelene kadar asla ve asla uğraştan vazgeçmeyeceğiz, ya daima bir arada ya hiç birimiz” diyerek şiddet gören tabiplerin yanlarında olduklarını lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir