Aile Destekleri bugün hesaplarda

ANKARA (İGFA) – Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Türkiye Aile Dayanak Programı ödemelerini bugün prestijiyle hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.

Bakan Göktaş, hali hazırda uygulanan en kapsamlı toplumsal yardım uygulaması olan Türkiye Aile Takviye Programı’nda bugüne kadar hanelere 52,2 milyar TL dayanak sağladıklarını bildirdi.

Düzenli toplumsal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra rastgele bir dezavantajı olmaması nedeniyle tertipli toplumsal yardım alamayan haneleri de sırf gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Dayanak Programı’na dahil ettiklerini söz eden Bakan Göktaş, “Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla, arz odaklı güçlü toplumsal yardım sistemini kararlı ve faal bir formda yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında hanelere her ay nizamlı dayanak sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Dayanak Programı ödemelerini bugün prestijiyle hesaplara yatırıyoruz. Muhtaçlık sahibi hanelerimize bu ay toplam 4,1 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.

Çocuk Dayanağı ve Elektrik Tüketim Desteği’nin de Türkiye Aile Takviye Programı’na eklenerek kelam konusu takviyenin genişletildiğini hatırlatan Bakan Göktaş, “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk dayanağı kapsamında hanelerimize ek takviye sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Dayanağımız ile de hanelerimize ödeme yapıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir