Antalyaspor cephesinden öz eleştiri: “Sınıfta kaldık”

Spor Toto Muhteşem Lig’in 10. haftasında Alanyaspor’un konuğu olan Antalyaspor, derbiden 3-2 mağlup ayrıldı.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Antalyaspor Teknik Sorumlusu Groenendijk, maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını lisana getirdi.

“Ölümüne defans yapmamız gerekiyor”

Groenendijk, “Bu dönemin aslında kıssası olan bir ögesi paylaşmak istiyorum. Biz kolay goller yiyoruz. Birinci yarı olsun, ikinci yarı olsun, geçmiş maçlara baktığımızda bu kolay golleri daima son dakikada yiyoruz. İstikrarda giden oyunu, kolay yanlışlarla aleyhimize döndürüyoruz. Bunu değiştirmemiz gerekiyor. Vefatına defans yapmamız, âlâ defans yapmamız gerekiyor. Duran topta herkes sorumluluğunu biliyor. Buna nazaran davranıp, orada rakip kadroya ne olursa olsun vuruş hakkı tanımadan kendilerine skor avantajı sağlamaları müsaadesini vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

“VAR kararları genelde aleyhimize çıkıyor”

İstikrarlı oyunda gereksiz bir yanılgıyla 1-0 geriye düştüklerini söyleyen Groenendijk, “Dengeli bir oyunda gereksiz bir yanılgıyla 1-0 aleyhimize döndürdük. İkinci yarıda değişiklikler yaptık. Oyunu geri getirebilmek için. Bu ortada cezalı ve sakat oyuncularımız çok. Bundan şikayet etmiyorum. Bunlar futbolda var. Lakin bu durum bazen bizi zorluyor. İkinci golde defansımız tekrar sınıfta kaldı. Ne olursa olsun o kadar kolay vurdurmamız gerekiyordu. Daha âlâ müdahale etmemiz gerekiyordu. Artık kendimiz sorgulamamız gereken nokta şu; maçı kazanmamız için nelerden fedakarlık yapmamız gerekiyor? Neler yapmamamız gerekiyor? Nasıl maç kazanabiliriz? Biz maç kazanma alışkanlığını geçmiş maçlardan ders çıkararak başlayabiliriz? Sonuç olarak 3-2 kaybettik. Şunu da belirtmek istiyorum; VAR kararlarında biraz şanssızlık var ve genelde kararlar aleyhimize çıkıyor” tabirlerini kullandı.

“Takımdan bir isyan bekliyorum”

İstanbulspor maçına hazırlandıklarını belirten Groenendijk, “Ancak şikayet etmeden mazeret bulmadan iyileşmemiz, gelişmemiz ve galibiyet serisine başlamamız gerekiyor. Bu hafta gruptan bir isyan bekliyorum futbol manasında, skor manasında. Değerli bir İstanbul maçına çıkacağız ve tüm bu aksiliklere isyan eden olumlu havayı geri getirebilecek bir galibiyet için hazırlanacağız. Ne var ne yok her şeyi vermelerini bekliyorum takımın” diyerek konuşmasını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir