Bayramda tatilcilerin gözdesi karavanlar oldu

Bayramda tatilcilerin gözdesi karavanlar oldu

Konyaaltı Sahili‘ne 300 metre aralıkta kıskandıran ucuz tatil

EYT ile emekli oldu, karavan hayatına geçti

ANTALYA – Turizm kenti Antalya’da daha ucuza tatil yapmak isteyenlerin merkezi karavanlar oldu. Konyaaltı Kıyısı’na 300 metre aralıkta kurulan karavanlarda yapılan tatiller görenleri adeta kıskandırdı.

Turizm kenti Antalya’da 3 günlük Ramazan Bayramı tatilinde bütçelerine uygun tatil yapmak isteyenlerin tercihi karavanlar oldu. Konyaaltı içesi Gürsu Mahallesi Boğaçayı yakınında kurulan karavanlarına arife gününden itibaren gelmeye başlayan tatilciler, tatilin keyfini çıkardı. Karavan içerisinde kitap okuyarak ve radyo dinleyerek vakit geçiren tatilciler, vakit zaman da tabiat ile iç içe park alanında yakınlarını ağırladı. Tatilcilerin dünyaca ünlü Konyaaltı Kıyısı’na 300 metre arada karavandaki tatili adeta kıskandırdı.

“Doğa ile iç içeyiz, komşularımız çok iyi”

Karavanda tatil yapan ve EYT’den yeni emekli olduğunu belirten Özge Aydın Yurdakul, “Karavan hayatına karar verdik, Antalya bu mevzuda aslında epeyce müsait bir pozisyonda bulunuyor. Belediye bize çok hoş imkanlar sağlıyor. Denize çok yakınız, geceleri hiçbir şeyden rahatsız olmuyoruz. Tabiat ile iç içeyiz, komşularımız çok güzel. Çok hoş arkadaşlıklar edindik, daima bir arada oturup vakit geçiriyoruz. Karavan hem benim hem de annemin bir hayaliydi. Hayatın bu formda daha kolay ve daha yaşanılır olduğunu anladım” dedi.

10 gün evvel 195 bin TL’ye aldı

Karavanı 10 gün evvel 195 bin TL’ye aldığını belirten Yurdakul, “Bazı aksamlar taktırdık, hayat çok rahat. Karavan bizim için bir alternatif tatil aracı oldu. İstediğim yerde istediğimiz formda kullanıyoruz. Asgarî fiyatla tatil yapıyoruz. Ülkemizi gezmek istiyoruz. 2 gündür buradayım. Bayramdan sonra gitmek istiyoruz, akrabalarım bayramlaşmak için buraya geldi” kelamlarına yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ertuğrul Gün – Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir