Liam Neeson dillere düştü: “2008’den beri aynı filmi yapıyor”

Liam Neeson denince akıllara otomatik olarak 96 Saat (Taken) sineması geliyor.

Devam sinemaları Takip: İstanbul (Taken 2) ve Takip 3: Son Karşılaşma’nın (Taken 3) akabinde tekrar emsal sinemalar çeken aktör, yeni sineması İntikam’da (Retribution) da tehditkar bir telefon alıyor ve ailesini kurtarmak için kendini tehlikeye atmak zorunda kalıyor.

Oscar adayı oyuncu bu kere, şoför koltuğunun altında bir bomba olduğunu söyleyen bir telefon alıyor. Ürkütücü telefon geldiğinde iki çocuğunun da içinde olduğu aracını kullanmakta olan Neeson, bombanın patlamaması için sesin ona söylediği her şeyi yapmak zorunda kalıyor.

Nimród Antal’ın yönettiği sinemanın sloganı şöyle:

“Liam Neeson otomobil kullanmaya devam etmeli yoksa ailesi havaya uçar.”

71 yaşındaki Neeson’ın hayranları, İntikam’ın konusunun 96 Saat’le neredeyse birebir olduğunu fark etmekten kendilerini alamadı. Durum bu türlü olunca Neeson’ın yeni sineması Twitter’da alay konusu olmaktan kurtulamadı.

Bir kullanıcı, “Liam Neeson, 96 Saat’i yaptı ve 10 yıldan fazla bir müddettir aksiyon sinemalarının bu alt çeşidinde sıkışıp kaldı, gülmekten kırılıyorum” diye yazdı.

Başka bir kullanıcıysa şöyle yazdı:

“Liam Neeson 2008’den beri tıpkı sineması yapıyor. Ve ben izlemeye devam ediyorum.”

Üçüncü bir kullanıcıysa Neeson’ın canlandırdığı karaktere olan bağlılığı hakkında “Liam Neeson 15 yıl evvel bir iş kararı aldı ve şimdi bu plandan sapmadı” diye yazdı.

Bir kullanıcı da İntikam’ın Takip’in bir öteki devam sineması olduğunu ima ederek şöyle yazdı:

“Liam Neeson, Takip 35: İntikam’da… Belli becelerileri var ve onları kullanmak istiyor.”

Bir öbür toplumsal medya kullanıcısı da “Liam Neeson’ın çok özel yetenekleri var ve görünüşe nazaran bu da onu yalnızca tıpkı sinemaları tekrar tekrar yapmakla sınırlıyor” diyerek şikayet etti.

Bir diğeri da alaycı bir biçimde şöyle dedi:

“Sonunda Liam Neeson ailesini tehlikeye atan gizemli bir tehdidin intikamını almak zorunda olduğu bir tansiyon sineması yapıyor. Yeni bir alana adım atmasına sevindim.”

96 Saat, Liam Neeson’ın mesleğini adeta tekrar başlatmış ve peşinden iki sinemanın daha çekilmesini sağlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir