Bingöl’de polis vatandaşı kapı kapı bilinçlendiriyor

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) –Karlıova ilçe Emniyet Müdürlüğü, son devirde toplumsal medya platformlarında artan dolandırıcılık olayları konusunda vatandaşları bilgilendirmek için harekete geçti.

Karlıova’da son günlerde çok sayıda medya programı ve telefon görüşmesi yoluyla dolandırıcılığa maruz kalan vatandaşlara kolluk kuvvetleri proaktif bir yaklaşım başlattı.

Komiser Yasin Köneç ve Karlıova Emniyet Müdürlüğü polisleri, inançlı internet kullanımı konusunda rehberlik yapmayı amaçlayan bir kampanya başlattı.

Özellikle son periyotta toplumsal medyada ilgi gören alışveriş dolandırıcılığı teşebbüslerine ait ilçe merkezini dolaşarak vatandaşları ferdî olarak bilgilendiren ve bahisle ilgili broşürler dağıtan vatandaşlar, vazifeliler, PTT, banka ve ATM’lerde kuyrukta bekleyen vatandaşların yanı sıra kafelerde oturan vatandaşlara da ihtarlarda bulundu.

Vatandaşların, bilinmeyen kişi yahut hesaplardan bankacılık şifrelerini, şahsî kimlik bilgilerini yahut tek seferlik süreç kodlarını isteyen hiç kimseye güvenmemeleri gerektiğini vurguladılar. Yetkililer, savcıların, polisin yahut askeri çalışanın operasyonlar için vatandaşlardan yardım yahut para talep etmediğini vurguladı. Vatandaşlardan bu tıp taleplere prestij etmemelerini ve bu cins olayları derhal şikâyette bulunarak bildirmelerini istediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir